10 Ocak 2014

Kenarı Püsküllü Çanta Nasıl Yapılır?

KENARLARI PÜSKÜLLÜ ÇANTA YAPIMI

Malzeme:  Aynı tonlarda iki uygun renkte ip, ipin kalınlığına göre tığ ve 5 numara şiş.images 17 Kenarı Püsküllü Çanta Nasıl Yapılır?

Yapılışı : 5 numara şiş ile 53 ilmek alınır. İlk sıra düz, ikinci sıra ters olacak şekilde örülür. Bu işlemi, çantanız 12,5 santimetre oluncaya kadar örülür. ( son örülen sıra ters sıra olacak ) Sonraki sırada ( düz tarafta sıra başında 1 ilmek kesilir ve sıra sonuna kadar örülür. ) Diğer sırada da ( ters tarafta ) sıra başında yine bir ilmek kesilir ve sıra sonuna kadar aynı şekilde örülür. 43 ilmek kalıncaya kadar yani 10 sıra bu işlem yapılır ve bitirilir. Aynı parçadan bir tane daha yapılır. Biten parçaları, yüksek ısı olmamak kaydıyla, buharlı ütü de ütülenir. Kenarlarından dikiş izleri çok belli olmayacak şekilde dikilir. Çantanın ağız kısmı tığ ile toplanır. Diğer renk yumaktan 30 cm lik ipler kesilir ve 1’er cm aralıklarla, tığ yardımıyla çantanın kenarlarına takılır. Sap için iki ipi de kullanarak tığ işi yapılır. Bu tarz çantalarda, kahverengi ve tonlarını kullanırsanız gündüz de rahatça kullanabilirsiniz. Aksesuar olarak çantanıza boncuk ya da simlerle de süsleyebilirsiniz. Çantanızın kapatma bölümüne yuvarlak halkalar da geçirebilirsiniz. Püskülleri olabildiğince sık yaparsanız çantanız gayet şık ve kızılderili çantası havası da vermiş olursunuz.
Güzel günlerde kullanmanız temennisiyle…

puskullu degisik canta ilginc el isi orgu dantel ornekleri 0D0A09gt dantel0D0A0D0A0D0A09gt ilginc el isi orgu dantel ornekleri0D0A0D0A 3323 225x300 Kenarı Püsküllü Çanta Nasıl Yapılır?

Bayanlara yönelik bir önceki Yelek Örneği Nasıl Çıkarılır? başlıklı yazıda "Hırkalar, örgü modelleri ve örgüler" hakkında bilgiler verilmektedir.

Arananlarpüsküllü canta nasil yapilir,çanta nasıl örülür,püsküllü çanta yapımı,püsküllü halı nasıl birleşir tığ işi,sisle canta nasil orulur,tığ işi çanta nasıl örülür,çocuk çantası nasıl örülür,dantel püskül nasıl yapılır,hali gibi cantalar,evde puskullu canta yapimi

Etiketler: / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ