12 Kasım 2013

Kilo Vermek Uğruna Sağlığınızdan Vazgeçmeyin

Sitemizde çok sık bahsettiğimiz bir konu, sağlıklı zayıflama içinde sık sık tüyolar vermekteyiz sitemizdeki yazıları mutlaka okuyun bu seferde uzun uzun bu konudan detaylı bahsetme ihtiacı duyduk. Çünkü sitemizde hala şok diyetler için kullanıcı yorumları okuyanlar var.

sagliksiz kilo vermeyin Kilo Vermek Uğruna Sağlığınızdan Vazgeçmeyin       Kilo verme hızı ve miktarı konusunda gerçekçi olmaya beklentilere girmek ve bu beklentileri destekleyen çözümlere yönelmek insanların sağlıklı zayıflama kurallarına uygun olmayan yollarla kilo vermeye çalışmalarına sebep oluyor. Hızlı kilo vermek uğruna başvurulan şok diyetler ve zayıflama hapları gibi yöntemler metabolizmanın dengesini bozuyor, hipertansiyon ve başka rahatsızlıklara yol açıyor. Bu yöntemlerin arzulanan sonucu kısa vadede sağlamaları mümkün, fakat uzun vadede bedelleri ağır olabiliyor.

Sıkı kurallar içeren kısa dönemli diyet programları besin değeri açısından yetersiz olduklarından kişilerde demir eksikliği oluşmasına ve kemiklerin zayıflamasına yol açıyor. Bu diyetlerin kuralları oldukça zorlayıcı olduğundan onları uzun süre uygulamak da pek mümkün değil. Uygulanan diyet bırakıldıktan sonra verilen kiloların geri gelmesi insanları beceriksizlik ve umutsuzluk duygusuna sevk ediyor. Sağlıklı bir şekilde kilo vermek isteyenlerin yapması gereken şey kendilerini aç bırakmadan, vücutlarını alması gereken besinlerden mahrum etmeden daha az kalori almaya çalışmak. Büyük miktarda kilo vermeniz gerekmiyorsa bazı yanlış beslenme alışkanlıklarınızı değiştirmek ve spor yapmak yeterli olabilir. Ciddi miktarda kilo vermeniz gerekiyorsa bilimsel bir temeli olmayan şok diyetlere ve birçok yan etkileri olan zayıflama haplarına değil bir beslenme uzmanına başvurmalısınız. Sağlıklı diyetlerde aldığınız besinlerin miktarı, sıklığı ve çeşitliliği sağlığınızı bozmayacak bir şekilde ayarlanır. Hızla ve büyük miktarda kilo kaybetmezsiniz ama vücudunuzu hayati gıdalardan mahrum edip çeşitli hastalıklara davetiye çıkarmamış olursunuz. Edindiğiniz sağlıklı beslenme alışkanlıkları yerleştiği takdirde verdiğiniz kiloları geri almazsınız.

Kilo vermek uğruna sağlığınızdan olmak istemiyorsanız bilinçli ve dikkatli bir şekilde diyet yapmalı ve fiziksel aktivitelerinizi arttırmalısınız. Başkalarının uyguladığı programlara veya medyada yapılan reklamlara değil beslenme ve ne itibar etmelisiniz.

Bayanlara yönelik bir önceki Kilo vermeye yardımcı olan lifli meyveler başlıklı yazıda "kilo vermeye yardımcı meyveler, lifli meyveler ve yüksek oranda lif içeen meyveler" hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ