10 Mayıs 2014

Kim Bunlar…?

Kim Bunlar…?

Sevdaya dair şarkıları dinlerken ağlayanlar da bunlar… İçki şişelerinin dibinde gönlünü düşürdükleri kadınları ararken kendilerini kaybedenler de bunlar… Bir gülüşe, bir bakışa umut bağlayan, ömrünü adayanlar da bunlar…

Sevdikleri kadının önüne varını yoğunu seren, her fedakarlığı yapan, herkese her şeye kafa tutan, tüm dünyayı karşılarına alanlar da bunlar…

Ona sahip olmak uğruna yerini, yurdunu, ailesini terk edenler de

İyi de sonrasında ne oluyor bunlara?

Eninde sonunda, bin bir meşakkatle sahip oluyorlar istediklerine. Diyorsun ki tamam, artık  mutlu bir hayat başlıyor. Bu kadar şeyden sonra her şey güllük gülistanlık olacak. Fakat zaman geçtikçe durum o uğrunda ölümü bile göze aldıkları kadının aleyhine gelişiyor.

Kıskançlık yüzünden kimseyle konuşamıyor, eski hayatına dair kimse kalamıyor çevresinde. Artık sahibi var ya, o izin vermeden komşuya bile gidemiyor.

Kendine dair bir fikri olamıyor, onay almadan konuşamıyor bile. Erkeği onun yerine de düşünüyor nasıl olsa. Saçı uzun aklı kısa haliyle kafasını yormasına gerek kalmıyor.

Adam için; birlikte olmadan önce hiç önemsemediğini söylediği ailesi birdenbire baştacı oluveriyor. En büyüğünden, en küçüğüne  saygıda kusur edilmemesi gerekiyor.  Ev nedense onun evi sayılıyor, kadının gelen gidene karışma hakkı bile olamıyor.

Susup oturması, adam ne getirirse onunla yetinmesi, hürmette kusur etmemesi gerekiyor.

Yatakta fahişesi, evinde hizmetçisi olması gerekiyor…

Bunlar; o uğrunda her şeyi göze aldıkları kadını kötü bir sona sürüklüyorlar.

Dayatmalarına boyun eğerse, kadının yaşam sevincini, gönlünü yavaş yavaş öldürüyorlar…

Yok olanı biteni kabullenmez, başkaldırırsa; bedenini öldürüp bu dünyadan kendilerince siliveriyorlar…

Bunlar, onlar işte.

Kendilerini adam sananlar.

 

 

Bayanlara yönelik bir önceki Açlık Hissini Nasıl Bastırırız? başlıklı yazıda "açlığı bastırma taktikleri, açlık bastırmak ve açlık hissi" hakkında bilgiler verilmektedir.

Arananlarkim bunlar,2014 YAZ MARKA ÇANTALAR,bol renkli çantalar,erkeklerin çalışan kadın araması,ev hanımları sigorta yaş hesaplama,kadın ev erkek ilişkileri,kadınlara kötü davranan adamlar,kendilerini adam sananlara,kendini adam sananlar

Etiketler: / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ