22 Eylül 2012

Kırışıklık Maskesi

Kırışıklıklardan kurtulmanıza yarayacak doğal tam 6 farklı çeşit bitkisel kırışıklık maskesi.

Kırışıklık oluşumunun birçok nedeni var, en büyük nedeni ise, zaman. Maalesef zamana her şey yenik düşüyor. Kırışıklık maskesi, tamamen kırışıklık görünümünü yok etmese de oluşumunu yavaşlatabilir.

Kırışıklık maskelerinin, birçok çeşidi bulunmakta. Yüzde oluşan kırışıklıklarda oluşma bölgesine göre değişmektedir. Kırışıklık maskelerinin de, göz çevresi için ayrıca uygulananları vardır. Bunlar kaz ayağı, dediğimiz oluşumu önce çizgi şeklinde başlayıp derinleşen kırışıklık çeşididir.

Peki yüzümüzün gerçek kırışıklık nedenleri nelerdir. Bunları bilmeliyiz ki, uygun kırışıklık maskeleri kullanabilelim.

Yaşlanan derimiz yerçekiminin etkisiyle sarkar ve üzerinde çizgiler, kırışıklıklar gelişir. Derideki bu değişikliklerin nedenlerinin başında; Genetik yatkınlık, sigara, güneş ışınlarına fazla maruz kalma, cildin nemsiz kalması, uykusuzluk, alkol kullanımı, stres, yanlış veya erken kozmetik ürün kullanımı diyerek sıralayabiliriz.

Yüzümüzde ki kırışıklıklar,25 li yaşlardan itibaren oluşumunu ciddi bir şekilde başlatmaktadır. Orta yaşı geçtikten sonra kırışıklıklar çok net bir şekilde belirmiş ve derinleşmiştir. Kırışıklıklarımız bu kadar ilerlemişken artık durum isteğe bağlı olarak tabi ki, cerrahi bir durum almıştır. Yüzünde yoğun kırıklıkları olan bayanların yoğun kapatıcılar ve pudralar kullanması, kırışıklığın daha dikkat çekmesine neden olur. Genetik olarak şanlıysanız sizin böyle yoğun problemleriniz olmayacaktır. Yüzünüze uygulayabileceğiniz ve evinizde ki malzemelerle yapabileceğiniz birkaç çeşit kırışıklık maskesi önermek istiyorum

yuzmaskemaskesicilt Kırışıklık Maskesi

B vitamini açısından zengin olan yüzünüzü canlandırırken kırışıklıklarınızın da oluşumunu yavaşlatır ve her cilt tipi için uygundur. 15 gr mayayı ılık sütle (normal ciltler için) ya da zeytinyağı (kuru ciltler için) ya da %3′lük oksijenli suyla (yağlı ciltler için) karıştırın. Yüzünüze bir iki kat sürün ve 20 dakika bekleyin ve ılık su ile durulayın. Rutin uygulama sonucu değişiklikten memnun kalacaksınız.
Diğer bir maske de şöyle;

1 yumurta beyazını yarım limonun suyu ve bir tutam tuzla çırpın. 15-20 dakika yüzünüzde bekletin. Bu maske kırışık ciltlerde çok iyi sonuç vermektedir.

Kırışık normal ciltler ve kuru ciltler için bir diğer maske:

1 yumurta sarısını 1 çorba kaşığı zeytinyağı ve 1 çorba kaşığı bal ile karıştırın. Karışımı cildinize sürün. İlk kat kuruyana kadar bekleyin. Sonra ikinciyi uygulayın. O da kuruduktan sonra üçüncü kata geçin. 25 dakika sonra bekledikten sonra, durulayın. Bir ay, haftada 1-2 kez yapın. 2-3 ayda bir tekrarladığınızda kesinlikle olumlu sonuçlar alacaksınız.

Her cilt tipine uygun kırışıklık maskesi:

1 çorba kaşığı süzme peyniri ,2 çorba kaşığı krema ve 1 tatlı kaşığı tuza karıştırarak yüzünüze sürün. 15-20 dakika bekledikten sonra ilk önce ılık sonra da soğuk suyla durulayın ki kan dolaşımı hızlansın. Ardından nemlendiricinizi sürün. Bu maskeyi 6 hafta boyunca haftada 1-2 kez uygulayın.

Bir diğer kırışıklık maskesi:

2 çorba kaşığı keten tohumunu 2 fincan su ile karıştırıp, tohumlar yumuşayana kadar kaynatın. Eğer kırmızı kılcal damarlarınız yoksa (eğer varsa sıcak damar çatlamalarınızı hızlandırır) dayanabildiğiniz sıcaklıktaki püre haline gelmiş tohumları yüzünüze sürün. Kırmızılık ya da belirgin damarlarınız varsa soğuduktan sonra sürün. 20 dakika bekleyin. Önce ılık ardından soğuk su ile yüzünüzü yıkayın. Nemlendiricinizi sürün.

Kırışıklık maskesi:

1 tatlı kaşığı maydanozu 1 tatlı kaşığı dereotu ile karıştırın. Üzerine 2 bardak kaynamış su ekleyin. 2 saat bekleyin ve süzgeçten iyice geçirin. Havluyu bu suya batırarak yüzünüzü 15-20 dakika kompres yapın. Ardından nemlendiricinizi sürün.

Hiçbir zaman maskelerin ardından nemlendirici sürmeyi unutmayın çünkü, her uygulana işlemin ardından cilt yenilenir ve yenilenen cildin beslenmesi için neme ihtiyaç vardır. Aynı zamanda uygulama yapılmadan önce cildin derinlemesine temizlenmesi gerekmektedir.

Bayanlara yönelik bir önceki Yağlı Cilt Bakımı başlıklı yazıda ", yağlı ciltler için bal maskesi ve yağlı ciltler için limon maskesi" hakkında bilgiler verilmektedir.

Arananlarkırışıklık maskesi,kırışıklar için evde maske,kırışık maskesi,evde kirisiklik maskesi,kırışıklara evde maske,evde yapılan en iyi kırışıklık maskesi,kırışıklık,kırışıklık bakımı,krklk maskesi,en iyi kırışık maskesi

Etiketler: / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ