10 Ekim 2013

Kurbanlık Hayvanın Sağlıklı Olduğu Nasıl Anlaşılır

Kurbanlık seçerken artık insanlar eskiye göre daha çok bilinçli bir hale geldiler. Bu şekilde olması da zaten çok önemli ve yapılması gereken bir davranıştır. Kurbanlıkları seçerken hemen karar vermeyin ve sağlık açısından iyi bir değerlendirmeye alınız.

cows 300x212 Kurbanlık Hayvanın Sağlıklı Olduğu Nasıl Anlaşılır  İnsanların merak ettiği konulardan biri “ Sağlıklı olduklarını nasıl anlarız?” sorusudur ve bu soru bu günlerde oldukça çok merak edilmektedir. Evet sağlıklı olduğunu ilk baktığınızda anlamanız gerçekten çok zordur. Bu yüzdende çok iyi analiz yapmanız gerekmektedir. Hayvana baktığınız zaman gözlerinde büyük bir parlama yani canlılık görmeniz gerekmektedir. Hayvan size aktif yani çok hareketli geliyorsa sağlıklı olma şansı çok yüksektir. Ama şu da sadece gözlerinde saklı değildir sağlık. Fiziksel açıdan baktığınızda dirençli yani sağlam duruyorsa kesinlikle sağlıklı olması kabul edilir. Çünkü, bir hayvan fizik açısından kendi bünyesine göre dik ve daha kuvvetli duruyorsa onu almaktan asla korkmayın. Bir hususta tüylerine bakın ve kısım kısım dökülen yerleri varsa sağlık açısından yolunda gitmeyen nedenler vardır. Hayvanın bazı bölgelerinde yara gibi etkenler olabilir ve bu şekilde olan durumlarda hayvan tam olarak rahatsız değilse bile şüphe vardır. Tamam kesilip yenebilir ama sağlık açısından belki size dokunacak bir rahatsızlığı olabilir. Bu şekilde ise hayvan fazla yanına yaklaşmayın ve başkasına geçiniz. Hayvan rahatsız değil ise asla başı sürekli önde ve düşünüyor olmaz. Bu nedenden dolayı seçtiğiniz hayvan düşünüyor ve sürekli yere yatma uğraşı içine giriyorsa hemen uzaklaşın o hayvandan.

Kurbanlık hayvanların etinden faydalanmak istiyorsanız sağlık konusu en önemli konudur. Mesela bazı hayvanların eti kesildikten sonra kokabilir ve yerken de bu durum devam eder. Böyle bir duruma düşmek kimse istemez. Yani seçtiğiniz kurbanlık ile ilgili sürekli araştırma içinde olun ve kesildikten sonra bu tarz durumla karşılaşmanız sizin için hiç iyi olmaz.

Bayanlara yönelik bir önceki Dolandırıcılardan kurtulun Adınıza kayıtlı hat sorgulama başlıklı yazıda "adıma kayıtlı hat sorgulama, adıma kayıtlı telefon numaraları ve benim adıma kayıtlı başka hat var mı" hakkında bilgiler verilmektedir.

Arananlarsağlıklı koyun nasıl anlaşılır,koyunların gebe olduğu nasıl anlaşılır,alınacak ineğin sağlıklı olup olmadığını nasıl biliriz,et kesildikten sonra hayvanın sağlıklı olduğunu nasıl anlarız,gebe koyunları nasıl alnaşılır,ineğin öleceğini nasıl anlarız,inek etinin saglikli oldgunu nereden anlariz,ineyin sütlü oldugu nasıl anlasılır,koyun gebe olduğu nasıl anlaşılır,koyun hayvanı gebe olduğunu nasıl anlaşılır

Etiketler: / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ