07 Ağustos 2012

Kuru Saç Bakımı

Sayın okurlarımız kuru ve solgun saçlar genellikle çoğumuzun sorunudur. Ama Kuru düşünüldüğü kadar zor bir iş değildir. Bazen evdeki malzemelerle bazende dışardan aldığımız kozmetiklerle saçlarımıza canlılık verebilmek için bakım yaparız.

Kuru solgun saçlarda saç uçlarının kırılması da ayrı bir sorundur. Kırılan uçların kesilmesi gerektiğinden bu sorun saçınızın özgürce uzamasını da engeller. Dışardan alabileceğiniz kozmetiklerle Kuru Saç Bakımı yapabileceğiniz gibi kendi evinizde bulunan bazı malzemeleri kullanarak ta bu bakımı yapabilirsiniz. Sizlere bir kaç tavsiyede bulunmama izin verin.

kuru sac bakimi1 Kuru Saç BakımıÖrneğin hepimizin evinde zeytinyağı, yumurta yada mayonez gibi yiyicekler mutlaka vardır. Bu ürünlerle Kuru Saç Bakımı yapabilir hatta çok çok ucuza mal edebilirsiniz.

İlk olarak zeytinyağı ile Kuru Saç Bakımı tarif edicem.Zeytinyağı saçlarınızı besleyecek ve güçlendirecektir. 7-8 yemek kaşığı zeytinyağını bir kabın içinde biraz ısıtın şimdi elinizi yağa batırıp parmak uçlarınızla saç diplerinize ve saç derinize masajla iyice yedirin saçınızın tamamının dipleri bittiken sonra yağın kalanını dipten uca doğru sürün. Sıcak yağ uygulaması çok etkili bir bakımdır. Şimdi başınıza bir bone geçirip bu şekilde 2-2,5 saat bekleyin. Zeytinyağı saçınızda ne kadar çok kalırsa o kadar çok faydası olur. Yağı saçınızdan temizlerken suyun ılık olmasına ve az miktar şampuan kullanmaya dikkat edinki yağı tamamen saçınızdan çıkartmasın.

İkinci olarak sizlere mayonez ve yumurta ile Kuru Saç Bakımı maskesini anlatıcam. Bu maske saçlarınızı canlandıracak ve doğal parlaklığına kavuşturacak. Bir yumurta ve iki yemek kaşığı mayonezi iyice çırpın. Bu karışımı tıpkı zeytinyağ bakımındaki gibi saçınızın diplerinden başlayarak tamamına yedirin. 1-2 saat bekledikten sonra ılık su ve az bir şampuan kullanarak yıkayın. Saçlarınız kuruduğunda inanın siz bile farkı farkediceksiniz. Aynanın karşısından ayrılamıyıcaksınız.

Sizde saçlarınız parlak, canlı ve göz alıcı olsun istiyorsanız evde kendiniz Kuru Saç Bakımı yapın paranız cebinizde kalsın.

N.KILIC

Genel saç bakımı nasıl yapılır derseniz buyrun >>Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Bayanlara yönelik bir önceki Saç Bakımı Nasıl Yapılır? başlıklı yazıda "bitkisel saç bakımı nasıl yapılır, doğal saç bakımı nasıl yapılır ve saç bakımı" hakkında bilgiler verilmektedir.

Arananlarevde kuru saç bakımı,kuru saç bakımı

Etiketler: / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI
  1. zeyno diyor ki:

    kuru saçların bakımı gerçekten çok zor zeytinyağı iyi geliyor ama..

YORUM YAZ