26 Nisan 2014

Leke Çıkarma Yöntemleri

Leke Çıkarma Yöntemleri

Biz kadınlar için en zor durumlardan biridir inatçı bir lekeyle karşılaşmak. En sevdiğimiz tisörtün ya da bir örtünün leke içinde olması bizi hep korkutmuştur. Ama artık zor yöntemlerle  uğraşmanıza gerek yok  çünkü bu haberimizde sizin için en pratik yöntemleri hazırladık. Haydi hanımlar kolay gelsin.

Kahve, çay ve kırmızı şarap lekeleri

En zor lekelerden biri gibi görünse de size vereceğimiz püf noktayla işinizi kolaylaştırabilirsiniz. Bu lekenin çıkması için uygulanacak en püf nokta bir saat soğuk suda beklettikten sonra üzerine leke çıkarıcıyı uygulayın.

Birçoğumuzun üzerinde ister istemez oluşan lekelerden biridir. Bir saat leke çıkarıcı sıcak suda beklettikten sonra makinede genel bir yıkama yapabilirsiniz.

Yağ lekeleri

Bu leke oluşur oluşmaz üzerine soda dökün. Bir süre beklettikten sonra sabunlu ılık bir bezle silin. Makinede yıkama yaparken eğer yıkama talimatına uygunsa en yüksek sıcaklıkta yıkayın.

Oje lekesi

Eğer üzerine dökülen çamaşır sentetik değilse bolca asetonlu bir kaba daldırın ve bekletin. Ardında eğer yıkama talimatına uygunsa yüksek sıcaklıkta yıkayın.

çamaşır lekesi Leke Çıkarma Yöntemleri

Çamaşır lekelerinin çıkması için püf noktalar

Özellikle küçük çocukların çamaşırlarında sık karşılaştığımız bir lekedir çikolata lekesi. Kalıp sabunlu ılık bir suda beklettikten sonra yıkama talimatına uygun çamaşır makinenizde yıkayabilirsiniz.

Makyaj

Makyaj malzemeleri lekelerini leke çıkarıcı kullanarak kolaylıkla çıkabilirsiniz.

Kan lekesine kurumadan müdahale etmek gerekiyor. Kan lekesinin üzerine oksijenli su sürüp bir müddet soğuk suda bekletin ardından yıkama talimatına göre yıkayın.

Mürekkep lekesi

Mürekkep lekesini bir süre soğuk suda beklettikten sonra genel yıkama yapabilirsiniz. Eğer eski bir lekeyse üzerine biraz aseton uygulamanız gerekmektedir.

Çamur lekeleri

Çamur lekelerine müdahale etmeden önce lekenin kurumasını beklemek gerekmektedir. Leke kuruduktan sonra çitileyip uygun talimatlara göre yıkayın.

Arananlarleke çıkarma yöntemleri,ÇEKYATLARDA OLUŞAN LEKE ÇIKARMA YÖNTEMİ,yemeni oya örnekleri ve yapılışları,leke karma yntemleri,kan lekesi eksi,inatçı lekeleri çıkarma yöntemi,deryanın dünyası arşiv izle,deodorant lekesi ekşi,canan karatay leke çıkarma,Camasırlarda inatçı lekelerinin püf noktası

Etiketler: / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ