17 Mayıs 2014

Lohusalik Sendromu

Lohusalik Sendromu

Kendinizi hiç yetersiz, gereksiz, yorgun , yılgın hissettiğiniz oldu mu? Dünyanın bütün yükünü omuzlarınızda hissettiniz mi? Her şeyin üstünüze geldiğini ve bu ağırlık içinde tek başınıza kaldığınızı düşündünüz mü hiç?  Bu hislerin ortasında iken bakmakla yükümlü olduğunuz, sadece ve sadece size ihtiyaç duyan küçük bir meleğiniz oldu mu?

Evet seslerini duyar gibiyim . Birçok yeni annenin basına gelen bu psikoloji genel olarak olarak belirtilse de pek çok kadında bu donem çok daha uzun sürmektedir aslında.

Peki bu donemin nedenleri nelerdir?

Pek çok nedeni vardır bu psikolojik donemin. Aile içi huzursuzluk, maddi sorunlar, eşlerin yeterli destek vermemesi , sağlıklı beslenmeme, düzenli uyuyamama ve en önemlisi beklenen , ulaşılan hedefin yani yeni bir canin bebeğin anne üzerindeki şaşkınlığı.

Bu donemde eşlerin, yeni anneye sevgi ve şefkatle yaklaşmaları, mümkün olan en üst seviyedeki destekleri bu zorlu donemin atlatılmasında en etkili yol olmaktadır.

Unutulmaması gereken en önemli husus ancak mutlu bir annenin , mutlu bir yetiştirebileceği varsayımdır.

Bu donemde annelerimizin daha rahat, daha soğuk kanlığı ve bebeğini düşünme odaklı hareket etmelerini tavsiye ederim.

Su bir gerçek ki siz kendi yaşadığınız, bildiğiniz bir ortama yeni bir can getirdiniz sizin hayatınızdaki değişiklik bu güzel bebeğiniz. Ancak bebek tarafindan bakılırsa tüm dünyası değişen, solunum ve vücudundaki  bir çok hayati fonksiyonu değişen ve yeni bir dünyaya adapte olmaya çalışan bu küçük beden.

O küçük beden hayata emin olun bizlerden daha siki tutunuyor. Sanırım biz anneleri motive eden küçük bebeklerimizin dünyamıza tutunuşu olmalı. En az onlar kadar gayret, en az onlar kadar caba sarf etmeliyiz.

Sanirim bebeklerimiz icin buna deger…….

Bayanlara yönelik bir önceki 2014 YAZINDA MAKYAJ TRENDLERİ başlıklı yazıda "2014 makyaj trendleri, 2014 yazında makyaj trendleri ve makyaj" hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ