28 Mayıs 2012

Makyaj Nasıl Yapılır ?

Bir çok bayan güzel görünmek için yapar. Peki makyaj nasıl yapılır ? Makyaj yapmanın püf noktaları nelerdir ?

Kadınlar doğaları gereği bakımlı ve güzel görünmek isterler. Bunu sağlamak için kullanılan inceliklerden biriside makyajdır. Ancak makyaj yapmanında bazı usulleri bulunmakta. Yanlış teknikler ile yapılan makyajın sizi bakımlı göstermek adına pek bir yararı olmayacaktır.Gelin makyaj nasıl yapılır sorusuna bir cevap bulalım.

Makyaj Nasıl Yapılır?

makyaj nasil yapilir Makyaj Nasıl Yapılır ?Hatta makyaj için kullandığınız yanlış ürünler size zarar bile verebilir.
Makyaj denildiğinde akla ilk gelen ürünlerden birisi rujdur. Dudaklarınızın dikkat çekmesi ve güzel görünmesi için doğru seçilmiş bir ruj çok işe yarayacaktır. Doğru seçilmiş olmasının yanında ayrıca doğru uygulanması gerekir. Ruj sürmeye başlamadan önce dikkat etmeniz gereken en önemli unsur dudaklarınızın kuru olmamasıdır. Kuru ve çatlak dudaklara sürdüğünüz ruj güzel bir görüntü yerine tam aksini yaratabilir. Bu sorun için çantanızda taşıyacağınız çatlak kremi (lipstick) işinize yarayacaktır. Ayrıca ruj sürerken dikkat etmeniz gereken bir diğer unsur rujun rengidir. Rujun ve dudak kaleminin renklerin kalemleri sırıtmamalı. Bunun için rujdan biraz daha koyu bir kalem kullanmanız yararınıza olacaktır.

Makyaj Nasıl Yapılır?
Yüzünüze güzel bir görünüm sağlayan bir diğer ürün ise fondötendir. Fondöteni ellerinizde test etmek yanlıştır. Çünkü dikkatli baktığınızda sizde fark edeceksiniz ki yüzünüz ile elinizin ten rengi bir değildir. Fondöteni test etmek için kullanabileceğiniz en iyi bölge çene çizgisidir. Çene çizginize uyguladığınız fondöten teninizde kayboluyorsa işte o ton sizin aradığınız fondöten tonudur. Ayrıca bu test işlemini yapmak için sürekli gün ışığı olan yerlerde uygulayın. Aksi takdirde ışığın yanıltması yüzünden yanlış kararlar verebilirsiniz.

Makyaj Nasıl Yapılır?
Her gün yapabileceğiniz hafif makyajlar size doğal bir katacaktır. Peki ? Günlük makyaj uygulamanızda ilk yapacağınız iş cilt tipiniz ile uyuşan bir nemlendirici kremi yüzünüze uygulamak olmalıdır. Ayrıca yorucu bir gecenin ardından göz altlarınıza kapatıcı sürmek hem bu bölgedeki morlukları gizler hemde güzel bir görüntü sağlar. Hemen ardından cildinize uygun bir fondöteni hafif bir şekilde yüzünüze uygulayın. Sırada ise göz makyajı var. Farınızı rimel ile tamamlayın. Son olarak ise dudaklarınıza uygun renkte bir ruj ve parlatıcı sürmeniz günlük hafif makyajınızı tamamlar. Bu şekilde hafif bir makyaj uygulaması ile her gün güzel ve bakımlı görünebilirsiniz.

Arananlarevde makyaj nasıl yapılır,evde makyaj nasıl yaparım,en hafif guzel makyaj nasi yapulir,evde nasil makyaj yapabilrz,evde nasıl makyaj yapılır,ilk makyaj nasıl yapılır,ilk makyaj nasıl yapılır language:tr,makyaj nasıl yapılır,makyaj usulleri,makyaj yapmak için neler nasıl yapmam gerek

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ