11 Ocak 2013

Makyaj Yapmadan da Güzel Görünebilirsiniz

Güzellik sadece makyaj malzemeleriyle değil, sağlıklı bir yaşam biçimini önemseyip koruyarak da sağlanabilir. Sağlıklı yaşam biçimini nasıl sağlayabiliriz gelin hep beraber neler yapmamız gerektiğini görelim.

Makyaj Yapmadan da Güzel Görünebilirsiniz Makyaj Yapmadan da Güzel Görünebilirsiniz

Bol su için

Hepimiz biliyoruz ki bol su içmenin insan vücudundaki önemi son derece önemlidir. Cildimizin güzelliği içinde suyun çok büyük önemi vardır. Yeterli su içilmediği takdirde vücudumuzun su ve tuz dengesi bozulacaktır.

Düzenli uyku uyumak

Yeterince uykumuzu almadığımız takdirde yüzümüzdeki yorgunluk, gözlerimizdeki solgun görüntü ya da göz altı morlukları hemen kendisini belli edecektir. Bu nedenle düzenli uyuyarak, uykunuzu almaya özen gösterin.

Yüzünüzü soğuk su ile yıkayın

Yüzümüzü soğuk su ile yıkamak hem yorgunluk belirtilerinin ortadan kalkmasını hemde cildin canlanmasını sağlayacaktır.

Güneş ışınlarından korunun

Cildin daha genç görünmesi için güneş ışınlarından korunmak son derece önemlidir. Bunu sağlamak için yaz kış mutlaka dışarı çıkarken 15 SPF’li güneş kremlerini kullanmayı ihmal etmeyin.

Nemlendirici kullanın

Nemli cilt her zaman daha canlı ve daha esnektir. Onun için mutlaka cilt tipinize uygun nemlendirici kullanın.

Sağlıklı ve dengeli beslenin

Sağlıklı ve dengeli beslenmek nasıl tüm vücudumuz ve organlarımız için önemli ise cilt güzelliğimiz içinde önemlidir. Meyve ve sebze ağırlıklı beslenerek, günlük aldığımız vitamin dengelerinin düzenli olmasına özen göstermeliyiz.

Kaşlarınızı Önemseyin

Kaşlarınız yüzünüzün ilk göze çarpan yeridir. Kaşlarınızın özensiz ve bozulmuş olması gözlerinizi, gözleriniz dudaklarınızı ve cildinizi etkileyecektir. Bunu önlemek için kaşlarınızın özenli ve düzenli olmasına özen gösterin.

Bayanlara yönelik bir önceki Siyah Çay İle Cilt Bakımı Yapın başlıklı yazıda "çay ile gelen güzellik, çayla cilt bakımı maskesi yapın ve Siyah Çay İle Cilt Bakımı Yapın" hakkında bilgiler verilmektedir.

Arananlarosmanlı hanımlarının güzellik sırları

Etiketler: / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ