04 Ekim 2012

Manisa Sarıgöllü Ev Hanımları Tarhana Yapıyor

Ev hanımları yazın hormonsuz sebzelerin vitaminlerinden yararlanarak  kış için pek çok hazırlık yaparlar. İşte bunlardan biri de çocuklarımıza gönül rahatlığıyla yedirebileceğimiz tarhana çorbasının kış için yapılan hazırlıklarıdır.

Manisa Sarigöllü ev hanimlari tarhana yapiyor1 Manisa Sarıgöllü Ev Hanımları Tarhana Yapıyor

Manisa’nın Sarıgöl ilçesindeki ev hanımları  kışlık tarhanalarını kendi elleriyle özenle hazırlamaktadırlar. Ev hanımları gönül rahatlığıyla kendi elleriyle kıvamlı hale getirdikleri tarhanaları bir kaç defa eleklerden geçirerek kapalı bir yerde kurumaya bırakıyorlar. Belli bir süre kurumaya bırakılan tarhanalar daha sonra toplanıp kapalı kaplara konularak kış boyu tüketiliyor.

Sarıgöllü ev hanımları kışlık tarhana ve makarnalarının çok lezzetli olduğunu yıllardır kendilerinin yaptığını kesinlikle dışardan tarhana ve makarna almadıklarını dile getirdiler.

Bayanlara yönelik bir önceki Karapınarlı Ev Hanımları Yufka Ekmek Yapıyor başlıklı yazıda "ev hanımları, ev hanımları kışa hazırlanıyor ve ev hanımları yufka ekmek yapıyor" hakkında bilgiler verilmektedir.

Arananlarmanısa tarhanası,manisa tarhana nasıl yapılır,manisa tarhanası nasıl yapılır,manisa tarhanasının yapılışı,manisanin tarhana tarifi,manisa demircinin tarhanasının yapımı,manisanin un tarhanasi tarifi,manisa tarhanasi tarifi,manisa tarhana tarifi,manisa tarhana yapımı

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ