04 Nisan 2013

Maydanozun Faydalarından Yararlanın !

maydanozun yararlari Maydanozun Faydalarından Yararlanın !Maydanoz pek çok mutfağın baş tacı yeşilliklerden biri şüphesiz. Peki bu vazgeçilmez yeşilin sahip olduğu mucizelerin farkında mısınız?

Bir provitamin kaynağı olan maydanoz başta görme sitemi olmak üzere, kılcal damarlara,adrenal ve troid bezine faydalıdır. Maydanoz içeriğinde yüksek klorofil de ihtiva eder.Bu içeriği ile kan seviyesini artırır.Bu sayede böbrekler,karaciğer ve idrar yolları temizlenir. Maydanoz sindirim sistemine de iyi gelmektedir.İnce bağırsakta ki periastaltik hareketi arıtarak sindirimi kolaylaştırır. Maydanoz aynı zamanda bir C vitamini deposudur.Günde 1 tutam maydanoz yemek C vitamini ihtiyacınızın büyük bir bölümünü giderecektir.

Maydanozun faydaları bununla sınırlı değil.

Maydanoz, damar sertliğine,tansiyonun dengelenmesine iyi gelir.

Maydanoz,kansızlığa karşı etkilidir.Kanı temizleyici özelliği vardır.

Gribal enfeksiyonlarda etkilidir.Balgam söktürür.Ateş düşürür.

Mide bulantısına iyi gelir.

Gaz sorunlarına faydası vardır.

Adet kanamasını düzenler.

Faydaları ile gerçek bir mucize olan maydanozu sofralarınızdan eksik etmeyin.

Bayanlara yönelik bir önceki Sağlımızı Hangi Renklere Borçluyuz başlıklı yazıda "beyaz, hangi renkler sağlığımız için yararlıdır ve sağlığımız için hangi renkleri tüketmeliyiz" hakkında bilgiler verilmektedir.

Arananlarmaydonoz tansiyonu düşürürmü,maydanoz tansiyon düşürürmü,maydonoz dereotu marul tansiyonu duşururmu,maydanoz tansiyonu düşürürmü,maydonaz suyu tansiyon düşürür mü?,dereotu ve maydonoz tansiyonu düşürürmü,Marul ve Maydonoz tansiyonu düşürürmü,maydonuz tansıyonu dusurur mu,maydanoz suyu tansiyonu düşürürmü,maydanoz tansiyonu düşürür

Etiketler: / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ