17 Mart 2012

Mucizevi Dukan Diyeti

Son zamanların en moda diyeti dukan diyeti hiç kuşkusuz. Beslenme uzmanı ve diyetisyen pierre dukanın adıyla anılan dukan diyeti, aç kalmadan kısa sürede fazla kilolarınızdan kurtulmanıza olanak sağlıyor.

Fransız kadınlarının formda ve zayıf kalmasının en büyük nedeni de dukan diyeti aslında.Bu sayesinde Fransız kadınları herkesi imrendirecek kadar fit bir görünüme sahip.

Dilerseniz herkesin merak ettiği ? sorusunun cevabına geçelim

Dukan diyeti genel olarak bir protein diyeti olarak ifade edilebilir. Dukan diyetinde yağsız poretinli gıdalarla besleniyorsunuz.

dukan diyeti Mucizevi Dukan Diyeti

Dukan Diyeti Listesinde Neler Var?

Dukan diyetinin listesinde daha önce belirttiğimiz gibi protein ağırlıklı gıdalar bulunmakta. Bunların en başında ise et, balık ve yağsız süt ürünleri gelmekte.Ancak dukan diyetinin listesinde yer alan besinleri anlamak için dukan diyetinin nasıl yapıldığını anlatmakta fayda var

Dukan Diyeti Nasıl Yapılır?

Dukan diyeti 4 aşamadan oluşan bir sürecini içermekte.

Dukan Diyeti 1.Aşama

Bu aşama diyetin 10 günlük sürecini kapsıyor.1.aşamada balık, et ve yağsız süt ürünleri başta olmak üzere protein içeren gıdalarla besleniyorsunuz.

Dukan Diyeti 2.Aşama

Dukan diyetinin 2. aşamasında sebze ve protein ağırlıklı gıdalarla besleniyorsunuz.Sebze ve proetin günleri olarak adlandıraln bu uygulamada bir gün dilediğiniz kadar sebze yiyebilirsiniz.Ertesi gün ise proteinli ürünler ile beslenmeye devam. Anlayacağınız 1 gün sebze günü ertesi gün ise protein.

Dukan Diyeti 3.Aşama

Dukan diyetinin 3.aşamasında her gün dilediğiniz kadar sebze ve protein ağırlıklı gıdaları tüketebilirsiniz.Bu aşamada günlük 1-2 meyve, birkaç dilim ekmek te tüketebilirsiniz.Diyetin bu aşamasında haftanın 1 ya da 2 günü pilav gibi karbonhidrat seviyesi yüksek besinleri tüketmekte serbest.

Bu aşamanın en güzel yanı ise kutlama anları.Haftada 1 ya 2 öğün kendinize ödül vererek dilediğiniz her şeyi yiyebilirisiniz.Ne kadar güzel bir diyet değimli?

Dukan diyetinin son aşamasında ise artık her şeyi yiyebiliyorsunuz.Ancak haftanın 1 gününü kendinize protein günü olarak ayırmanız gerekecek.Diğer günler her şey serbest.

Dilerseniz nde nelere dikkat etmek gerekiyor?  şimdi yeniden bakalım.

  • Dukan diyetinde sığır ve dana eti serbestken kuzu eti kesinlikle yenilmemelidir.Etlerin yağlı kısımları ayrılmalı ve eti ızgara, fırında pişirilmiş veya haşlanmış olarak tüketmeniz gerekmektedir.Sakın çiğ yemeyin:)
  • Tercihiniz beyaz et ise hindi ve tavuk eti ve tavuk ciğeri yenilebilir.
  • Bütün balık türlerini yağda ve soslu olarak pişirmediğiniz sürece tüketebilirsiniz.Bunu yanıdan tüm kabuklu deniz ürünlerini yemekte serbest.
  • Günde 2 yumurta yenilebilir. Ancak yumurtanın beyazını kesinlikle yemeyin.
  • Yağsız süt ürünlerini de dukan diyetinde sınırsızca tüketebilirisiniz.Yoğurt,süzme yoğurt, yağsız süt vb.
  • Soğan, sarımsak,limon suyu,sirke, baharatlar ve şifalı bitklilerde dukan diyetinde serbest.

Dukan diyeti yaparken günde 1.5 litresu tüketmeye özen gösterin.Bu zamana kadar ın  diğer diyetlerin çoktan üstünü çizdiğini belirtmekte fayda var.na baktığınızda kısa süerede, aç kalmadan ideal kilolarına ulaşanların sayısının oldukça fazla olduğunu da söyleyelim.

Sizlerde yaza fit ve güzel bir görüme sahip olmak istiyorsanız aç kalmadan uygulayabileceğiniz bu mucizevi diyeti  uygulayın.

Arananlardukanin mucize kadinlari,dukanın mucizevi kadınları,dukan mucize kadınlar,dukan mucize kadınları,dukan diyeti mucize kadınlar,nika dukan,dukanin,dukan diyeti mucize kadınlsr,dukanin kadinlari,dukan diyetinde ev yogurdu

Etiketler: / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI
  1. hande diyor ki:

    Yeni başlicam inşallah barırım

YORUM YAZ