15 Mayıs 2012

Mutfak Dekorasyonu

Mutfak dekorasyonu yaparak mutfağınızı zevk alacağımız bir alana dönüştürmek zamanlarının büyük bir bölümünü mutfaklarda geçiren hanımlar için oldukça önemli.

Mutfak Dekorasyonu

Mutfak denince aklımıza hemen yemek pişirme alanı gelmesin. Mutfağımızın eskimiş görüntüsünden rahatsız isek o zaman mutfağımızı dekore etme zamanı gelmiştir. Bazı evlerde mutfağın küçük ve dar olması kullanım açısından biraz sıkıntılıdır. Bu tür mutfaklarda yapılan uygun mutfağımızı mükemmel bir şekilde kullanışlı hale getirecektir. Mutfağın aydınlık olması için, mutfak dolapları ve duvarlarının açık renkli olması gerekir. Mutfakta renk seçimi özellikle çok önemli bir husustur. Koyu ve ağır renkler mutfağımızı hantallaştırarak karanlık gözükmesine sebep olabilir. Küçük mutfaklar da açık renkli tonlar kullanılmalıdır.

Mutfak Dekorasyonu

Küçük mutfak dekorasyonunun yükselen eğilimle birlikte yeni geliştirilen modellerin mutfaklarda kullanılmaya başladığını görmekteyiz. Mutfaklarda yapılan bu şık değişimler, her geçen gün evlerde alıcılar tarafından hüsnü kabul görmektedir. Özellikle açık ve parlak mavi tonlar şu sıralar daha çok tercih edilmekte ve mutfakları da çok şık göstermektedir. Mavi renk gökyüzü ve okyanusu simgelemekle beraber mutfaklara ayrı bir derinlik ve zariflik katmaktadır. Ayrıca insana ayrı bir dinginlik ve huzur vermekte, kendisini daha doğal hissetmesini sağlamaktadır. Mavi renkle beraber, yeşil renkte mutfağa ayrı bir doğal hava ve rahatlık vermekte ve insanın kendisini daha sıcak bir ortamda hissetme duygusu sağlamaktadır. Mutfak duvarlarında koyu krem ve fildişi renkleri yeşil rengiyle güzel bir ahenk oluşturur. Mutfağın demode olmuş görüntüsünden kurtulmak için bazen ufak ama doğru dekoratif değişiklikler huzurlu ortama dönüştürülebilir. Mutfak tezgâhların da ise, daha çok koyu renkler tercih edilmelidir. Güzel bir mutfak dekorasyonu huzurlu bir ev ortamı demektir. Huzurlu ortamda pişen ve hazırlanan yemekler de marifetin lezzete dönüşmesidir. Bu konuda eski mutfağından haz almayan ev hanımlarına tavsiyemiz, mutfaklarında yapılacak güzel ve şık dekorasyonla artık daha leziz yemekleri, huzurlu bir ortamda hazırlayabileceklerdir.

İşte birbirinden güzel mutfak dekorasyonu örnekleri:

acik mutfak dekorasyonu Mutfak Dekorasyonu
Açık mutfak dekorasyonu olarak adlandırılan bu tasarım oldukça şık.

amerikan mutfak dekorasyonu Mutfak Dekorasyonu

Bu tasarım da bir örneği.

beyaz mutfak dekorasyonu Mutfak Dekorasyonu
Beyaz rengin hakim olduğu

ilginc mutfak dekorasyonu1 Mutfak Dekorasyonu
Oldukça sıradışı ilginç mutfak dekorasyonu.Tasarımcısını gerçekten tebrik etmek lazım.

kirmizi mutfak dekorasyonu1 Mutfak Dekorasyonu
Kırmızının hakimiyetinde bir mutfak dekorasyonu örneği.
kucuk mutfak dekorasyonu1 Mutfak Dekorasyonu
Küçük, kullanım alanı dar mutfaklar için

modern mutfak dekorasyonu1 Mutfak Dekorasyonu

mutfak dekorasyonu1 Mutfak Dekorasyonu
Bu tasarım da sade mutfak dekorasyonu örneklerinden.

Birbirinden güzel dekorasyon fikirlerine göz atmak isterseniz; Dekorasyon Fikirleri

Bayanlara yönelik bir önceki Dekorasyon Fikirleri ile Eşsiz Tasarımlar başlıklı yazıda "dekorasyon, duvar dekorasyon fikirleri ve ev dekorasyon fikirleri" hakkında bilgiler verilmektedir.

Arananlarmutfak dekorasyon,açık mutfak dekorasyon örnekleri,acık mutfak,açık mutfak dekor,beyaz amerikan mutfak modelleri,evde mutfak dekorasyonu yapma,Huzurlu bir mutfak dekorasyonu,huzurlu mutfak,ilginç mutfak dekorasyonları,mutfak dekorasyonu

Etiketler: / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ