10 Şubat 2014

Mutlu Anne Olmak Tamamen Sizin Ellerinizde

olmak kuşkusuz dünyanın en güzel hissidir. Ama bir yandan da daha önceden hiç oynamadığınız zorlayıcı bir rol… Bir filmde anneliği özetleyen bir replik duymuştum. Diyordu ki: sahibi olmak, yüzünde bir dövmeyle dolaşmak gibidir. Bu cümle ile anneliği çok güzel özetlemişlerdi.
Anne olmak güzel de peki ya pozitif bir anne olabilmek? Sabah uyanıyorsunuz ve daha ilk etapta o gün yapacağınız şeyler aklınıza gelip kötümser bir düşünceye kapılıyorsunuz. Çalışan bir anne iseniz toplantıda ki sunumu dert edebilir. Ya da yetiştirmeniz gereken acil dosyaların varlığını hatırlayabilirsiniz. Ev hanımıysanız evde çalışıyorsanız da o günkü temizlik, ütü, misafir paniğiyle endişeye kapılabilir güne negatif başlayabilirsiniz.

anneler gününün önemi 300x221 Mutlu Anne Olmak Tamamen Sizin Ellerinizde

Anneler gününüz kutlu olsun

Fakat ne olursa olsun bu gerginlikleri çocuklarınıza yansıtmayın. Onlara daima gülümseyen gözlerle bakın ve pozitif bir anne olun.
Gülümsemenin öneminin farkında değiliz. Daha fazla gülümseyin. Gülümsemek size kendinizi daha iyi hissettirecek ve çocuklarınızın da daha mutlu olmasını sağlayacaktır. Unutmayın her çocuk gülen, mutlu bir anne ve aile ister. Mutlu çocukluk, mutlu yetişkinlik demektir. Bu da toplumda sağlıklı bireyler anlamına gelir.

Bayanlara yönelik bir önceki Çocuğunuzu Bunları Sakın Uygulamayın başlıklı yazıda "anne sağlığı, bebek sağlığı ve Bebekler" hakkında bilgiler verilmektedir.

Arananlarel işleri örnekleri oya,mutlu anne olabilmek

Etiketler: / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ