13 Kasım 2012

Nar Yiyerek Zayıflayın

Kış meyvelerinin başında yer alan nar hem taneleri hem de suyu bir çok derdin dermanı bir meyvedir.  Faydalarını saymakla bitmez. Kış boyunca meyve tüketiminde narı başımızın tacı yaparak sofralarımızdan eksik etmezsek pek çok hastalığın önüne geçmiş oluruz.

Nar Yiyerek Zayıflayın Nar Yiyerek Zayıflayın

Nar özellikle antioksidan kaynağıdır ve bağışıklık sistemini güçlendirir.  Kalp sağlığını korur ve damar tıkanıklığını önler, kolesterol ve kan şekerini düzenler, ishali önler. Yüksek tansiyonu düşürür, enerji verir, cilt enfeksiyonlarını giderir ve idrar söktürür.

Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıbbı Farmakoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Coşkun Usta, nar için yapılan bilimsel araştırmalar sonucunda şeker hastalığı, kanser hastalığı ve kalp hastalıklarının tedavisinde kullanılabilmesi ayrıca prostat kanseri üzerinde yapılan hayvan ve klinik deneylerde nar tüketiminin oldukça önemli bir yere sahip olduğunu söyledi.

Bunların yanında meme ve kolon kanseri, damar sertliği ve şeker hastalığı için koruyucu etkilerinin bulunduğunu ve son olarak yapılan bilimsel çalışmalar sonucunda da yağ yakıcı özelliğinin bulunduğunu, böylelikle kilo verdirici etkiye sahip olduğunu söyledi.

Sonuç olarak yapılan bilimsel çalışmalar neticesinde sağlık açısından bu kadar faydası bulunan hem de kilo vermemize olanak sağlayan bu güzel kış meyvesi narı yiyerek hem zayıflayabilirsiniz hem de sağlıklı kalabilirsiniz. Bol sağlıklı bir kış geçirmeniz dileğiyle..

Bayanlara yönelik bir önceki Kan Grubu Diyeti başlıklı yazıda "0 kan grubu diyeti, A Kna grubu diyeti ve AB kan grubu diyeti" hakkında bilgiler verilmektedir.

Arananlarnar yiyerek zayıflama

Etiketler: / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ