24 Ağustos 2012

Örgü Bebek Battaniyeleri

Örgü Bebek Battaniyeleri

Merhaba sevgili okurlar,

Sizlere Örgü Bebek Battaniyeleri bölümümüzde sizlere çok hoş ve bebeğinizi sımsıcak saracak bir bebek battaniyesi anlatacağım. Bebek bekleyen her anne adayı çocuğu dünyaya gelmeden kendi eliyle onu sımsıcak  saracak hem gösterişli hem de yumuşacık bir battaniye örmek ister.

İşte size hem kullanışlı hemde örmesi çok basit olan açıklamalı bir battaniye modeli. Örgü Bebek Battaniyeleri modeli için gerekenler;

orgu bebek battaniyeleri 1 Örgü Bebek Battaniyeleri

  • 700 gr bebe yünü
  • 3 numara örgü şişi (dilerseniz misinalı örgü şişi)
  • Arzu ettiğiniz renklerde kurdele
  • Minik renkli boncuklar

Yapılışı:

İlk olarak çift şiş üzerine 180 ilmek atın.

On ilmek düz on ilmek ters örerek şiş üzerindeki ilmekleri bitirin.

10 sıra bu şekilde örerek motiflerin kare şeklini almasını sağlayın.

10 sıra sonunda düz olan ilmekleri ters, ters olan ilmekleri düz örün.

Battaniye kare şeklini alana kadar örgü işlemini sürdürün. Bu işlem bittikten sonra örgünüzü kesme işlemini yaparak bitirin.

Şimdi sıra  Örgü Bebek  Battaniyeleri modelimize o muhteşem havayı verecek olan kenarlarını örmeye geldi.

– Şişinize 40 ilmek atın.

Beş sıra ters, beş sıra düz örerek battaniyenizin etrafını dönmeye yetecek uzunluğa getirdikten sonra örgünüzü kesme işlemi ile bitirin. Ördüğmüz kenarları battaniye ile birleştirmeden önce tercih ettiğiniz renkte ki kurdele ile kenarları dilerseniz makinada dilerseniz elinizde battaniye ile dikerek birleştirin. Şimdi bir etamin iğnesine battaniyeyi ördüğünüz ipten uzunca bir ip takın.  battaniyenizin kenarından düz örgü ile örülmüş olan kutucuğun başından ipi iğneyi geçirin.

Kutucuğun paralel kenarından batrıp  bir sonraki düz örgü kutucuğunun kenarından çıkarın. Aynı işlemi düz örgü kutucuklarının  üzeri  battaniyenin tersinden ve düzünden ip ile kapanana kadar git gel işlemi yaparak  sürdürün.

Ancak geçirdiğiniz iplerin gergin olmamasına dikkat edin. Aksi halde kurdela ile bağlandığında battaniyeniz büzülür ve çirkin bir görüntü oluşur. Aldığınız renkli kurdeleleri serçe parmağınızı saracak uzunlukta kesin. Battaniye üzerindeki düz örgü kutucuklarına geçirdiğiniz ipleri fiyonk şeklini alacak şekilde ortasından kurdele ile sarın ve kurdeleyi  üzerine boncuk takarak dikin.

baykus bebek battaniyesi Örgü Bebek Battaniyeleri

Baykuş bebek battaniyesi

puskullu bebek battaniyesi Örgü Bebek Battaniyeleri

Püsküllü bebek battaniyesi

bebek battaniyesi Örgü Bebek Battaniyeleri

Bebek battaniyesi

Bu işlem sonucunda  Örgü Bebek  Battaniyeleri modelimizi tamamlamış oluyoruz.

İyi günlerde kullanın…

Bayanlara yönelik bir önceki Örgü Şapka Modelleri başlıklı yazıda "1. hafta gebelik belirtileri, ve örgü şapka modelleri anlatımı" hakkında bilgiler verilmektedir.

Arananlarbattaniye rg modelleri,örgü bebek battaniyeleri,bebek battaniyesi rg modelleri,bebek battaniyeleri örgü modelleri,rgden bebek battaniyesi,bebek battaniye modelleri,örgü battaniye modelleri,rg bebek battaniyeleri,bebek battaniyeleri,bebek battaniyesi örnekleri açıklamalı

Etiketler: / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ