24 Eylül 2012

Örgü Bebek Elbiseleri

Örgü Bebek Elbiseleri bölümümüzde  evinizin değerli altın topları bebekleriniz içinde birbirinden şık ve güzel elbise modellerini bulabilirsiniz.

Bütün anneler yada anne adayları bebekleri için deli divane olur. Hatta bebeğimiz henüz dünyaya gelmeden onun için birbirinden güzel kıyafetler alır yada kendi elimizle öreriz. Her anne bebeği için her şeyin EN’ lerini ister en güzel,en şirin, en yumuşak, en renkli vs…bulduğu  modelide  bebeği için büyük bir heyecan ve özenle örer canından kıymetli bebeğine bir an önce giydirmek için.

Şimdi siz değerli okurlarımız çok değerli bebekleri için Örgü Bebek Elbiseleri modellerinden ilkinin örülüşünü anlatıcam. Modellerin bazıları tığla bazıları ise örgü şişiyle yapılmaktadır. Benim anlatacağım modelde tığ kullanılıyor. Bebeğinize bu minik elbiseyi yaklaşık olarak 8-16. aylar arasında giydirebilirsiniz.

orgu bebek elbiseleri 8 Örgü Bebek ElbiseleriÖrgü Bebek Elbiseleri modelimiz için gerekenler;

-2 adet bebe yünü  ( renk tercihi tabi ki sizin )
-18 numara tığ
-İpinizin renklerinde küçük boncuklar

İlk olarak  göğüs bölgesini çevreleyecek  uzunlukta zincir örerek başlayın. Yaklaşık 50cm uzunluğunda olacak şekilde zincirin her deliğine ilmek alıp batarak üç kerede çekip çıkaracağınız çubuklarla gayet sık bir şekilde zinciri doldurun. Bu şekilde 13 sıra ördükten sonra aynı iple etek bölümüne geçip örümcek örneğini uygulayın. Nasıl mı?

Tığdaki ilmeği biraz uzatın tığa ilmek alın uzun ilmeğin içinden geçirin uzun ilmeğin içinden geçirdiğiniz iple uzun ilmeğin arasından tığı sokup tekrar kısa olarak ilmek alın ve çıkarın beş zincir örün göğüs bölümü için ördüğünüz sık çubuklardan 4 tane atlayıp 5. çubuğun ucuna tığı sokup ilmek alarak az önceki örümcek boyunda uzatın ve ilmek alıp örümcek yapın 5 zincir çekin tekrar örümcek yapın tekrar zinzir bu şekilde ilk örümcek sırasını tamamlayın.

İkinci sırada ise ilk sırada yaptığınız tekli örümceğin tam ucuna batın ilmek alıp uzatın örümcek yapın bir zincir örüp ilmeği uzatarak bir örümcek daha yapın ve sıradaki tekli örümceğin ucuna batın bu şekilde 15 cm örün. Son sırasında ipi koparıp iğneye takın aldığınız boncukları ipe dizin şimdi tekrar bebeğinizin elbisesinin son sırasını yapmak için ipi monteleyin . Bu sırada ilk örümceğin ilk yarısını örüp ikinciye geçmeden önce üç tane boncuk tığın ucundaki ipe doğru getirin ve tığı örümceğin ucuna batıp ilmekle çıkın zincir örüp örümceğin devamını yapın bu şekilde boncuklarla süsleyerek eteğin ilk bölümünü tamamlayın.

Şimdi ise Örgü Bebek Elbiseleri modelimizin ikinci etek bölümüne geldi sıra.Diğer renk ipinizi eteğin ilk bölümünün uçtan 4 sıra gerisinden herhangi bir yerinden örümcek yapımına başlayın ve 9 sıra örümcek örün 10. sıradan önce ipinizi kopartıp yine bocuk dizin ve son sırayı boncuklarla süsleyerek tamamlayın.

Sıra bebeğinizin elbisesinin askılarında elbisenin yaka bölümünü ayarlayarak resimdeki gibi tığınızla 6 tane sık çubuk örün bu çubuklar 10 cm olduğunda arka bölüme ekleyin iki yanını iki şer sıra örümcek örün bitirin diğer omuzuda aynı şekilde örün.Arzu ederseniz omuzlarıda boncukla süsleyebilirsiniz. Yaka bölümünü dilerseniz tek renk dilerseniz iki renk iple örün ama önce boncuklarınızı ipe dizin ikinci sırada boncuklarla süsleyerek bitirin.Sık şekilde ördüğünüz çubukların alt ve üst bölümüne uzun zincir yada kurdele geçirebilirsiniz. Küçük motifler örüp bebeğinizin elbisesine dikip süsleyin. Örgü Bebek Elbiseleri modelinizi iyi günlerde kullanın.

Bayanlara yönelik bir önceki Örgü Bebek Battaniyeleri başlıklı yazıda "bebek battaniyesi için modeller, bebekler için örgüden bebek battaniyeleri ve " hakkında bilgiler verilmektedir.

Arananlarbebek rg elbise modelleri,rg bebek elbiseleri,örgü bebek elbiseleri,bebek elbise modelleri,bebek elbiseleri örgü modelleri,bebek elbiseleri örgü,bebek örgü elbise modelleri,?rg? bebek elbiseleri,örgü bebek elbise modelleri,gzel rg bebek elbisesi rg

Etiketler: / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ