07 Ocak 2013

Örgü Bere Modeli ve Yapılışı

Soğuk kış günlerinin vazgeçilmez koruyucularından ve aksesuarlarından olan güzel bir bere ve yapılışını paylaşmak istiyorum sizlerle.. Sizin yaşadığınız şehir ne kadar soğuk bilmiyorum ama bir haftadır izmir bile o kadar soğuk ki berelerimizi ve şapkalarımızı takmaya başladık.

Sizde kendi yaptığınız bir bereyi takarak soğuktan korunmak  istemez misiniz? O  halde buyrun hep beraber beremizin nasıl yapıldığını görelim.

Öncelikle beremize başlamak için 5.5 nolu bir şişe ihtiyacımız var. Tabi ki birde istediğiniz renkte bir ip (mavi, yeşil, kırmızı, pembe, beyaz, krem rengi, siyah, gri).

5.5 nolu şiş ile 70 ilmek olarak başlayın ve ilmeğin üzerine sekiz sıra ters, sekiz sıra düz şeklinde devam edin.Toplamda sekiz kademe olacak.  Sekizinci kademeye gelene kadar dört ilmek örüp, bir ilmek keserek sıranın sonuna gelin. Arka sıraya gelince normal örüyorsunuz.  Daha sonra üç ör, bir kes. Arkayı normal ör. Öne gelince yine iki ör, bir kes. Arkayı düz ör, önü bir ör, bir kes. Arkayı düz ör. Son olarak da her ilmeği iki alarak ör ve son sırada da hepsini kes.

Örgü Bere Modeli ve Yapılışı 1 Örgü Bere Modeli ve YapılışıÖrgü Bere Modeli ve Yapılışı 2 Örgü Bere Modeli ve Yapılışı

modelini yapacak olanlara kolay gelsin..

Bayanlara yönelik bir önceki Anlatımlı Örgü Modelleri başlıklı yazıda "anlatımlı hırka modeli, anlatımlı örgü modeli ve anlatımlı patik modeli" hakkında bilgiler verilmektedir.

Arananlarörgü bere modelleri ve yapılışları,bere modelleri ve yapllar,bere modelleri ve yapılışı,bere modelleri ve yapılışları,el örgüsü bere modelleri ve yapılışı,örgü şapka bere modelleri ve yapılışları,örgü bere yapılışı,örgü şapka modelleri ve yapılışı,örgü modelleri ve yapılışı,Bere Örnekleri Ve Yapilis AÇIKLAMASIEtiketler: / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ