06 Ağustos 2012

Örgü Örnekleri

Merhaba sevigili okurlar, içinizde Örgü Örnekleri ile ilgilenenlere sesleniyorum. Çok şık, havalı ve gösterişli bir boleronuz olsun istemez misiniz ? Örgüsü kolay ve çok kısa bir sürede örüp, omuzlarınıza atıp girdiğiniz ortamlarda dikkatleri üzerinize çekecek ve ilgi odağı yapıcak olan bu bolero nasıl örülür anlatacağım sizlere

Örgü İçin Gerekli Olanlar;

  • 3 numara örgü şişi
  • 7 numara orlon tığı
  • 3 adet simli şal ipi ( 300gr )

Sayın okurumuz Örgü Örnekleri serimize başlamadan önce şunu sormalıyım. Örgünüz bol mu yoksa sıkı mı ? Yani ördüğünüz ilmekler şiş üzerinde zorlukla hareket ediyorsa, bu boleroyu 3,5 yada 4 numaralı şişle örmelisiniz. Ama ilmekler kolay hareket ediyorsa, 3 numaralı şiş sizin için uygundur.

Anlatımlı Örgü Örnekleri

orgu ornekleri Örgü Örnekleri

İlk olarak çift şiş üzerine 170 ilmek atın. Şimdi bu ilmekleri, iki ters iki düz olarak örmeye başlayın. Yani çift lastik gibi. İlk sırayı bitirdiğinizde ikinci sırada ters olan ilmekleri ters düz olan ilmekleri düz örün. Bu örgünüz 80 cm ulaştığında tığ yardımı ile gayet bol bir şekilde şişiniz üzerinde bulunan ilmekleri tığınıza önce iki ilmeği alın ve tığınızın üzerine ip alıp, iki ilmağin içinden geçirip çıkarın. Bu kesme işlemidir. Şiş üzerindeki ilmekler bitene kadar kesme işlemine devam edin. Şişlerinizle işiniz bitti.

Şimdi sıra tığla yapılacak olan işlemde. Lastik şeklinde ördüğünüz boleroyu ikiye katlayın, iki yanını yarıya kadar iğneyle dikin. Şimdi tığınızla geniş olan taraftan tığı batırıp ipinizle bir zincir örün örümcek örgüsünü bilmiyorsanız tarif edeyim. Tığınızla aldığınız ilmeği uzatın. Tığın üzerine ip atın. Parmağınızla attığınız ipi sıkıştırın. Şimdi tığın üzerindeki iple uzattığınız ilmeğin arasına tığın ucunu sokun ipe taktırarak çekin , bir zincir örün şimdi tekrar ilmek uzatın. Aynı şekilde tığın üzerine ilmek alarak işlemi tekrar edin. Zinciri çektikten sonra bir parmak uzaklığa tığınıza ilmek almadan batırıp, ilmek alarak çekin, bir zincir örün. Örümceğinizin yarısı bu şekilde oluşmuş oluyor. Bu şekilde bir tur örün. İkinci turda aynı şekilde ilmek uzatın örümceğin oluşması için önceki sırada ördüğünüz örümceklerin zincir çektiğiniz yer olan tam ortadaki kısmına tığı batırıp ilmek alarak çıkarın ve bir zincir örün. Bu şekilde yaklaşık 15 tur döndüğünüzde örgünüz bitmiş olacaktır.

Şimdi Örgü Örnekleri içinde seçtiğiniz bolero modelinizin tamamlanmasına az bir işlem kaldı kolumuza gelecek olan bölümleride aynen alt bölgede ki gibi 15 tur örümcek örün. Sonunda elinizin emeği ile boleronuz bitmiş olup , tüm çekiciliğinizle arzu ettiğiniz ortamda giyebilir, arkadaşlarınızı kıskandırabilirsiniz.

Değerli okurlarımız, Örgü Örnekleri bölümümüzden çok şık bir bolero tarif ettim sizlere. Örün, giyin ve şıklığınıza şıklık katın.

N.KILIC

Bebekleriniz için birbirinden güzel bebek örgü yelek modelleri.

Bayanlara yönelik bir önceki Bebek Örgü Yelek Modelleri başlıklı yazıda "bebek örgü yelek modelleri 2012, bebek örgü yelek modelleri 2013 ve bebek yelek " hakkında bilgiler verilmektedir.

Arananlarrg rnek,nurgül tezcan örgü modelleri,örgü örnekleri,nurgün tezcan örgüleri,nurgün tezcan örgü modelleri,nurgül tezcan örgüleri,nurgün tezcan,nilgün tezcan anlatımlı örnekleri,nurgün tezcan örgüleri anlatımlı,nurgün tezcan hobi evi

Etiketler: / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ