22 Mayıs 2012

Oturma Odası Dekorasyonu

Oturma odası dekorasyonu ile küçük odalarınız dahi harika görünümlere kavuşabilir.Uygun mobilyalar, renk ve uygun bir dizayn ile müthiş oturma odaları…

En çok dikkat edilmesi gereken şey duvar renkleridir oturma odası dekorasyonunda. Umumiyetle oturma odaları küçük mekânlardır. Buraları olduğundan büyük göstermek için pastel renklerle birlikte açık renkleri ve çivit mavisi renkler kullanılmalıdır.

Öncelikle mekânın özellikleri önemlidir oturma odası dekorasyonunda. Mesela ışığı nasıl alıyor? Hangi tarafı daha çok ışık alıyor? Bu konuda renk seçimi çok önemli bir husustur. Son zamanlarda iç mekânlarda kullanılan aksesuar ve malzemelerde zıt renkler oldukça moda oldu. Bununla birlikte duvar renkleriyle de kontrast yaparak iç mekanda dingin görsel bir efekt yakalayabilirsiniz. Genellikle mobilyaları seçerken klasik modeller her zaman daha iyidir. Oturma odasına bir farklılık katmak için, kişilik ve ilgi katan aksesuarları, basit ve temel eşyalarla birlikte konforlu koltuk ya da kanepelerle kombine ederek hoş bir ortam sağlayabilirsiniz.

Oturma odası küçük ise, büyük mobilyalar ortamı bunaltarak sıkıştırabilir. Bu nedenle oda boyutlarına uygun mobilyalar tercih etmeniz gerekmekte. Oturma odasının ölçülerine göre seçilen doğru mobilya ve eşyalar, odamızda uyum ve ahengi oluştururken aksi durumlarda görüntü kirliliği yapabilir. Özellikle nda buna dikkat etmekte mutlaka fayda var.

Mobilyaları düzenlerken arkalarında oluşturacağınız fona göre yerleştirmeye özen gösteriniz. Bu görsel bir efekt kazandıracaktır oturma odasına. Mobilyalarımızı kullanacağımız şekle göre yerleştirmek yaşam alanımızı rahatlatarak kolaylaştıracaktır ayrıca. Oturma odasında fleksibiliteyi yakalamak ve çeşitli oryantasyona uygun mobilyaları kullanmak adına esneklikler sağlamaktadır. Bazen bir iki ufak aksesuarı değiştirmek oturma odasının görüntüsünün değişmesine yeterlidir.

Oturma odası dekorasyonunda tercih edilen koyu renkler kışın ısıtıcı duygular verir. Aydınlık renklerin dinlendirici özelliği yıl boyu işinize yarayabilir. Koltuk, kanepeler ve sandalyeler üzerine takılan açık renkli ve parlak kılıflarda bahar dinginliğini iliklerinize kadar hissetmenizi sağlayabilir.

Yazımızın başında belirttiğimiz gibi, evlerimizde oturma odaları en çok kullandığımız alanlardır. Buralarda yapılacak doğru dekorasyonlar kendimizi daha mutlu ve huzurlu hissetmemize katkı sağlayacaktır.İsterseniz oturma odası dekorasyonu örneklerine şöyle bir göz atalım.

oturma odasi dekorasyonu Oturma Odası Dekorasyonu

Klasik oturma odası dekorasyonu örneği.

oturma odasi dekorasyon modelleri Oturma Odası Dekorasyonu

Yine klasik bir dizayn.

oturma odasi dekorasyonu ornekleri Oturma Odası Dekorasyonu

Sade oturma odası dekorasyonu.

kucuk oturma odasi dekorasyonu Oturma Odası Dekorasyonu

Küçük oturma odalarında L Kanepeler her zaman idealdir.

kucuk oturma odasi dekorasyonu ornekleri Oturma Odası Dekorasyonu

Küçük oturma odası dekorasyonu için iyi bir dizayn.

Salonlarınızı dekore ederek ferah ve modern bir görünüm sağlamak istiyorsanız salon dekorasyonu örneklerine göz atabilirsiniz.Salon Dekorasyonu

Bayanlara yönelik bir önceki Salon Dekorasyonu başlıklı yazıda "dekorasyon, klasik salon dekorasyonu ve küçük salon dekorasyonu" hakkında bilgiler verilmektedir.

Arananlaroturma odas dekorasyonu,oturma odası dekorasyonu,oturma odası,oturma odası dekorasyon,küçük oturma odası dekorasyon örnekleri,kucuk bir oturma odasi görüntusü,salon dekorasyonu nasıl yapılır,l şeklinde salon dekorasyonu örnekleri,Küçük Oturma Odası Dekorasyonları,Yemek odasinda gümüslük dizayni

Etiketler: / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ