04 Ocak 2014

Pamuk Gibi Ellere Nasıl SAHİP Olunur?

Havalarında soğumasıyla birlikte, yüzümüzle birlikte ellerimize de gereken önemi vermeliyiz. Farkına varmasak da, bir ortamda bayanlar özellikle hem cinslerinin ellerine dikkat ederler.

Neden bizlerin de elleri zarif ve pamuk gibi olmasın. Aslında düzenli bakımla birlikte ellerimize gereken önemin verilmesiyle kısa sürede sonuçları almış oluruz.eller ve dekolte bolgesi 300x150 Pamuk Gibi Ellere Nasıl SAHİP Olunur?

Yapmamız gerekenler :
Mutlaka ev işi yaparken eldiven giyilmesi,
Ellerimizi yumruk sıkıp bırakma suretiyle düzenli hareket ettirilmesi, böylece el kaslarımızın çalıştırılması,
Haftada bir ellerimize zeytinyağı ve limon suyu karışımı sürülmesi, bunun için de bir kaseye, 2 çorba kaşığı zeytinyağı ve 2 çorba kaşığı limon suyunu karıştırmak suretiyle ellerimizi bu karışımla iyice ovduktan sonra, bir naylon eldiven giyerek yarım saat kadar ellerimizi bekletelim. Elinizin ne kadar yumuşak olduğunu sizde fark edeceksiniz.
Alışkanlık haline getireceğimiz bir durum da; her gece yatmadan önce ellerimize vazelin ile gliserin karışımı sürmek. Bu işlem için marketten alacağınız her hangi bir vazelinin içine, gliserini 1 kapak katıp karıştırmak suretiyle, bu karışımı her gece ellerinize iyice yedirerek sürmeniz gerekli. Eğer ki daha da etkili olmasını istiyorsanız, kremi sürdükten sonra bir eldiven giyip öyle yatmanızı öneririz. Sabah kalktığınızda ellerinizin pamuk gibi olduğunu fark edeceksiniz.
Soğuk havalarda dışarı çıktığımızda mutlaka elimize önce krem süremeli ve daha sonra eldivenlerimizi takıp dışarı çıkmalıyız. Ellerimizin hem kurumasını önleriz hem de soğuktan çatlamasına bu şekilde önlem almış oluruz.

Bir önceki yazımız olan Yüzünüzdeki Lekelerden Kurtulun başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Arananlarbeyaz ellere nasıl sahip olunur,yumuşak ellere nasıl sahip olunur,eller nasil pamuk gibi olur,ellerimizin kurumasını nasıl önleriz,pamuk gibi eller nasıl olur,ellerin yumuşak ve beyaz olması için,bem beyaz ellere nasil sahip olunur,zarif eller,beyaz ve yumuşak ellere nasıl sahip olunur,nasıl yumuşak güzel bir ele sahip olabilirim

Etiketler: / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ