10 Ocak 2014

Peynir Altı Suyunun Faydaları

Faydaları:

Zengin bir protein kaynağıdır. Bu sebeple de kas dokusunun hacmini ve kitlesini artırdığı için, metabolizma hızını artırıcı etkisi vardır. Tabi bu da zayıflama ve kilo vermeye yardımcı etken anlamına gelir. Tok tutucu etkisiyle de iştah keser.33374 300x108 Peynir Altı Suyunun Faydaları

Kanser gelişimine engel olur.Özellikle peynir suyunda bulunan protein ve aminoasitler, erkekler de prostat kanseri, kadınlarda da göğüs ve rahim kanseri riskini düşürmektedir.
Peynir altı suyu tip 2 diyabet hastaları için de çok uygundur.
Bağışıklık sistemini güçlendirir.
Vücutta mikrop üremesini durduran doğal bir antibiyotiktir.
Kolesterolü düşürür ve yüksek tansiyona da iyi gelir.
Eklem ve kas ağrılarına da iyi gelir.
Kadınlar da görülen kemik erimesi için de doğal çözümdür.

PEYNİR ALTI SUYU NASIL ELDE EDİLİR?
Öncelikle marketten alacağınız sütü kaynatın.Kaynamaya başlayınca içine limon suyunu ilave edin.İlave edilen limon suyu asidi ile birlikte sütü kesiyor.Kesilen süt peynir oluşturmaya başlarken suyunu da veriyor.Oluşan karışımı tülbentten geçirin .Peynir suyunu cam bir kavanoza koyun.Ve buzdolabında 5 gün saklamak suretiyle içebilirsiniz. Tülbent içindeki peyniri de atmayın, sabah kahvaltılarında içine biraz zeytinyağı, kekik, tuz, isteğe göre acı biber de katmak suretiyle tüketebilirsiniz.
Unutmayın sağlık doğada saklıdır.

5 kaynamaya hazir1 300x200 Peynir Altı Suyunun Faydaları

Bayanlara yönelik bir önceki Güneşten kaynaklanan cilt lekelerini temizlemek başlıklı yazıda "cilt lekelerini temizlemek, güneş lekelerinden kurtulmak ve güneş lekesi cilt maskesi" hakkında bilgiler verilmektedir.

Arananlarkolay oya modelleri#hl=tr,peynir suyunun cilde faydaları,peynir altı suyunun faydaları,peynir suyunun faydaları,peynir altı suyu faydaları,peynir altı suyu cilt bakımı,peynir altı suyunun cilde faydaları,peynir altı suyu nerelerde kullanılır,peynir altı suyu zararları,peyniraltı suyu cilt maskesi

Etiketler: / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ