13 Ağustos 2012

Porselen Makyaj

Sayın okurlarımız içinizde mutlaka Porselen nasıl yapılır bilen bir çok takipçimiz vardır.Sizlerde özel günlerinizde kusursuz görünmek isterseniz, ben bilmeyen okurlarımız için bu makyajın nasıl yapıldığı  hakkında bildiklerimi  acizane sizlerle paylaşmak istiyorum.

Porselen Makyaj da kullanılan malzeme profesyonel makyözler tarafından yapılan makyajdan farklı değil. Tek farkı özel pudrası olarak bilinen taş pudradır.Uygulamasında sulandırarak yüze adapte edilir, göz farları ise ıslak olarak kullanılır.Porselen Makyaj renkleri mat olduğu için yüzde doğal durmaz mat bir şekilde görülür.

Bu makyaj çoğunlukla yüzde doğum lekesi, yara izi , dikiş izi yada ciltte çukurluklar ve çiller bulunan kişilere uygulanır.Bütün bu pürüzler , izler , lekeler sihir yapılmış gibi yok olur.Sadece yüz hatları ortaya çıkarılır.

Eskiden bazı kuaförlerde uygulanan gelin makyajı çok abartılı olup kısa süre sonra kötü görünmesine sebep olmaktaydı.Günümüzde ise  gelinlerde uygulanan bu makyaj  genç kızların o en mutlu günlerinde taş bebek gibi olmalarını o bembeyaz gelinlik içinde göz kamaştırmalarını sağlıyor.Gelinin zarif ,masum ve neredeyse makyajsız görünmesi için ideal bir makyaj çeşidi bu.

porselen makyaj2 Porselen Makyaj

Porselen Makyaj’ ın şu üç özelliğine bayılıyorum.

  • Bu makyaj asla terleme yapmaz
  • Makyajınız tazeleme derdiniz olmaz kalıcı olur
  • Cildi pürüzsüz gösterir

Hepimizin bildiği bir söz vardır; Çirkin kadın yoktur ,bakımsız kadın vardır.Yani biraz bakım ve makyajla sizde aynaları çatlatabilirsiniz.Bu makyajı yaparken bazı hususlara dikkat etmeniz gerekiyor.Porselen Makyajda kullanılan boyalar genellikle mat renktedir.

Porselen Makyaj gerektiği gibi olması için ten renginize uyumlu fondoten ve pudra seçmelisiniz. Aksi halde makyajınız porselen makyaj özelliğinden çıkar. Öncelikle cildizi şeffaf pudra yardımıyla makyaj için hazırlayın. Eğer cildiniz üzerinde sivilce ,ben , çil  gibi lekeler varsa kapatıcınızı kullanarak dikkatlice örtün.

Yüzünüzde dikkat çekmesini istediğiniz bölgeyi belirleyin. Mesela; gözler, yanaklar, dudaklar . Porselen Makyaj yaparken belirlediğiniz bölge yada bölgelere  daha yoğun renk uygulayın. Diğer bölgeleri daha hafiften gölgelendirin.Makyajınızı son rutuşları yaparak bitirin.

Sizde çevrenize hoş görünmek güzelliğinizle büyülemek istiyorsanız  ve Porselen Makyaj yapmanın zor olduğunu düşünüyorsanız  yazdıklarımı uygulayın ne kadar kolay olduğunu görün.

N.KILIC

Kalıcı makyaj nasıl yapılır? merak ediyorsanız buyrun içeri>> Kalıcı Makyaj Sırları

Bayanlara yönelik bir önceki Kalıcı Makyaj Mucizesi başlıklı yazıda ", kalıcı makyaj ve kalıcı makyaj mucizesi" hakkında bilgiler verilmektedir.

Arananlarporselen makyaj,evde porselen makyaj nasıl yapılır,taş bebek makyajı nasıl yapılır,evde Porselen makyaj,evde porselen makyaj nasıl yapabilirim,porselen malyajin fari nasil kullanilir,evdeporselen makyaj nasıl yapılır,evdevporselen makyaj,gelin porselen malyaj,Hafifden malyaj nasıl yapılır

Etiketler: / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI
  1. feyza diyor ki:

    arkadaşım düğününde porselen makyaj yaptırmıştı, çok güzel olmuştu gerçekten, ama çok değişiyo.

YORUM YAZ