18 Ağustos 2012

Saç Bakımı Maskeleri

Saçlarımızın bakımıda bir çok açıdan, vücut bakımımıza benzer. Saçlarımızada yapacağımız bakımlar vardır.İşte bu durumlarda saç bakım maskeleri en tercih edilenleridir.Saç kafa derimizde ve vücudun çeşitli yerlerinde bulunan kıl kökü keselerinden devamlı üretilen bir ölü dokudur. Yağ bezleri oluşturdukları salgılarla saçları su geçirmez bir hale getirir.Bu durum aynı zamanda saçlara parlaklık ve canlılık verir.Fakat bu yağında bir denge de olması gerkekir.Saç bakım maskeleriyle,yağ dengenizi de koruyabilirsiz.Saç bakım maskeleriyle canlılık ve parlaklık katıp bu parlaklık ve canlılığı koruyabilirsiniz. Bakımsız saçlarda bu yağlanır,kötü bir görüntüye sebep olur. Ancak çok fazla yıkanma bütün yağı alır ve saçları cansız bir görüntüye sahip olmalarına neden olur.

sac bakimi maskeleri Saç Bakımı Maskeleri

Saça yapılan işlemler,saçı boyamak,fön çektirmek gibi yapılan işlemler yapılırken uygulanan ısı yada kimyasal maddeler, saçın yapısını bozar. Eğer bu işlemler usta biri tarafından yapılmazsa saçlar kırılır. Saçlara iyi bakmak,sadece onları yıkamak anlamına gelmez.Saçların kırılan uç kısımlarını kestirmek,düzenli saç bakım maskeleri yaptırmak gerekir. Aynı zamanda saçlara aşırı kimyasal maddeler uygulamamalı ve saç kurutma makineleri çok sık kullanılmamalıdır

Saçlarımızın beyazlanması yaşlanmanın belirtileridir. Saçların dökülmesiyle ortaya çıkan kelleşmede olduğu gibi saçların beyazlanması da durdurulamaz ve iyileştirilemezler ama kapatılabilir boyalarla.Çok sık saç boyamanın büyük zararlarınında olacağı unutulmamalıdır.

Bakımlı saçlar insanı daha göz alıcı yapar. Bu yüzdende saçlara çok özen gösterilmelidir.Tararken dahi dikkatli olunmalıdır.Yanlış bakım ürünleri,kelliğe bile sebep olmaktadır.Kepek ise ayrı bir sorundur.Ölü derinin dökülmesidir. Bu sorun içinde saç bakım maskeleri uygulanmalıdır ayrıca,şampuan seçimine de dikkat edilmelidir.

Saç yapınızı da bilmek de fayda vardır. Çünkü kullanılacak üründe bu önemlidir.Yanlış ürün istediğiniz sonuca ulaştırmaz sizi. Bir kaç tane saç bakım maskesi önerebilirim.

Saç Bakım Maskeleri
Yanmış saçlar için;

3 çorba kaşığı zeytinyağı,3 adet bıldırcın yumurtası,1 çorba kaşığı çörekotu yağı,1 tatlı kaşığı susam yağı,2 çorba kaşığı yoğurt,1 tatlı kaşığı hint yağı

Uygulama;
Bütün malzemeleri bir kasede karıştırıştırın, saç uçlarınıza ,diplerine eşit miktarda masaj yapılarak uygulayın.25 dakika bekletin. İlk bir ay haftada 2 kez daha sonra ki haftalarda ise, haftada 1 kez uygulayın. Saçlarınızı nasıl onarıldığını fark edeceksiniz.

Diğer bir maskede saçlarınızın güçlenmesi için;

Malzemeler;

2 yumurta sarısı,bir çay bardağı rom.
Yapılışı;yumurta sarsını ve romu iyice çırpın ve masaj yaparak saçınıza uygulayın.15-20 dakika bekleyin durulayın ve şampuanlayın.Bu maskeyi ayda bir kez uygulayabilirsiniz.

Unutulmaması gereken bir durumda saçın yüksek sıcaklıkta yıkanmamasıdır.

Kuru saçlar birçok kişinin sorunu.İşte Kuru Saç Bakımı Önerileri

Bayanlara yönelik bir önceki Kuru Saç Bakımı başlıklı yazıda "evde kuru , kuru nasıl yapılır ve kuru önerileri" hakkında bilgiler verilmektedir.

Arananlarsaç bakımı maskeleri

Etiketler: / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI
  1. ela diyor ki:

    Benim saçlarım çok cansız ve kuru, ayda bir kez zeytinyağı ve yumurta maskesi yapıyorum gerçekten çok iyi geliyor, herkese tavsiye ederim.

  2. esra diyor ki:

    Benim saçlarım aşırı şekilde dökülüyor, bunun için taviye edebileceğiniz bir maske varmı acaba..

YORUM YAZ