15 Kasım 2012

Saç Yıkarken Nelere Dikkat Etmeliyiz

Saçlarınızın bakımı kadar önemli olan bir diğer husus da saçın doğru yıkanmasıdır. Saç bakımı için kullanılan çeşit çeşit malzemelerin yanında saçın temizliği ve nasıl daha temiz bir şekilde yıkanması gerektiği önemlidir.

Saçlarınızı yıkarken dikkat etmemiz gereken en önemli hususlardan bir tanesi suyun ısısıdır. Saç yıkamada kullanılan su ne çok sıcak ne de çok soğuk su olmalıdır. En ideal su ısısı musluk suyu ısısıdır. Çünkü sıcak su saç telinin gövdesini korumasız hale getirerek, kafa derisindeki doğal yağı eritmektedir.

Saç Yıkarken Nelere Dikkat Etmeliyiz Saç Yıkarken Nelere Dikkat Etmeliyiz

Duşa girmeden yani saçlarınızı yıkamadan önce tarayın, bu şekilde saçları yıkarken dolaşmayı önleyip daha kolay temizlenmesini sağlayacaktır.

Şampuanınızı doğru şekilde ve yeterli miktarda kullandığınızda (iki fındık tanesi büyüklüğünde) daha etkili sonuçlar alacağınızı unutmayın. Şampuanı saçınıza uygularken mutlaka saç derisine masaj yaparak yıkanmasına dikkat edin. Şampuanı saçınıza uygulayıp masaj yaptıktan sonra bol ılık su ile saçınızı iyice durulayın. Durularken şampuanın saçtan tamamen gittiğinden emin olmalısınız çünkü düzgün durulanmayan saç hem kaşıntıya hem de irritasyonlara neden olabilir. Saçınızı eğer her gün yıkıyorsanız bir defa şampuanlama yetecektir. Ancak gün aşırı ya da iki günde bir yıkıyorsanız iki defa şampuanlama yapabilirsiniz.

Son olarak da saç kremi kullanırken saçınız ile uyumlu olmasına ve toksit içermemesine dikkat etmelisiniz. Saç kremini kesinlikle saç derisine değil saç tellerine uygulamalısınız. Uygulama yaparken saçınızda bir kaç dakika bekleterek bol su ile iyice durulamalısınız. Saç kremi saç tellerinin onarılmasını sağlayarak daha güçlü saçlara sahip olmanıza yardımcı olacaktır.

Bayanlara yönelik bir önceki Kepekli Saç Bakımı başlıklı yazıda "kepekli saç, kepekli saçlar ve kepekli saçlar için" hakkında bilgiler verilmektedir.

Arananlarsaçların temizliği yapılırken nelere dikkat edilmelidir,saclarin temizligi yapilirken nelere dikkat edilmelidir?,saçların temizliği yapılırken nelere dikkat edilmeli,kepekli saçların yıkanmasında nelere dikkat edilmeli,kepekli saçların yıkanmasında nelere dikkat edilmelidir,saç temizliği için nelere dikkat etmeliyiz,saç yıkamanın önemi,Saçımızı yıkarken nelere dikkat etmeliyiz,saçların temizliği yapılırken nelere dikkat edilmelidir kısaca,saçların temizliği yapılırken nelere dikkat etmeliyiz 9 sınıf sağlık

Etiketler: / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ