05 Ekim 2013

Sağlık İçin Bol Bol Tereyağı!

Zamanında endüstride margarini öne çıkarmak için tereyağ çokça kötülendi zararlı denildi. Oysa ki tereyağ yediğimiz zaman bu yağ olarak vücudumuza girmiyor bağırsaklarda küçük moleküllere bölünerek sistemle karaciğere geçiyor ve vücudumuzun ihtiyacı olan gerekli yerlerde yapılanıyor. (Tabi aşırı tüketimi söz konusu değilse) Sabah kahvaltısını kuvvetli yaptığımız zaman gün içinde çok acıkmayız ve vücudumuz şekere ihtiyaç duymaz.Kuvvetli kahvaltıdan kastım bol tereyağı,bol peynir,zeytin. Tabi bunlar hayvansal ve organik olmalı.

terayag Sağlık İçin Bol Bol Tereyağı!Esas beslenme ögeleri protein ve yağdır.Şeker yediğimiz zaman yağa dönüşür o yağ tehlikelidir bu yüzden şeker ve un yemeyin.Vücudumuzda beş litre kan vardır buna karşın beş gram şekere ihtiyaç vardır bu da bir kesme şekere karşılık gelir,onun üstü öldürücüdür . Yumurtalıklarımızı yağlandırır,beyni,kalbi,tiroiti yağlandırır.

Sık sık acıkıyorsanız bunun sebebi ekmek,şeker veya tatlılar,unlu gıdalar,rafine olmuş gıdalar,sıvı şekerlerdir ve çok tehlikelidir.Bol tereyağını bol yumurtayla yerseniz acıkma hissi ve gelen tatlı krizleri son bulacaktır.Eğer şekeriniz düşüyorsa bu daha önceki yediklerinizin sağlıklı olmadığını gösterir.

Yağ yemediğiniz için kron hastalığı oldukça yaygın.Yani kronik bağırsak hastalığı,bağırsak sistemi bozukluğudur.Bağırsaklarımız vücudumuzun %90 bağışıklık sisteminin üretildiği bölümdür.Çok aşırı ekmek,unlu gıdalar yediğimiz zaman bozuluyor,özellikle ekmek ve un.Tahıllardan uzak durduğunuz zaman rahatlayacaksınızdır.

Bir yağ çeşidi olan kolesterolde çok yararlıdır.Vücudun savunma mekanizmasını,vücut bozukluklarını düzeltir hormonların ana maddesidir.Özellikle stres hormonları,progesteron hormonları,testesteron hormonları..Kolesterolü düşük olanlarda yumurtlama olmuyor ve kısırlık sebebidir.

Bayanlara yönelik bir önceki Diş fırçalarken olan mide bulantısından kurtulmak başlıklı yazıda "diş fırçalarken kusmuk gelmesi, diş fırçalarken mide bulanması ve diş fırçalarken midem bulanıyor" hakkında bilgiler verilmektedir.

Arananlartereyağı ne kadar sağlıklı

Etiketler: / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ