11 Ocak 2014

Sağlıklı ve Güçlü Tırnaklar İçin Ne Yapmalı?

GÜÇLÜ TIRNAKLAR İÇİN4182202 300x192 Sağlıklı ve Güçlü Tırnaklar İçin Ne Yapmalı?

Tırnaklar vücudun birer aynası gibidir. Gerek yediklerimizi temsil eder, gerek de ne kadar baktığımızı kendimize. Sağlıklı, kırılmayan tırnaklara sahip olmak kim istemez. Tabi ki bir kaç güzel doğal formülle neden sahip olmayalım, sağlıklı tırnaklara.
Tırnakları sağlıklı uzatmak için; Üç çorba kaşığı zeytin yağı ile bir çorba kaşığı limon suyunu karıştırın. Tırnakları bu karışımda 10 dakika bekletin.Bu kür tırnaklarınızın güçlenmesini sağlar.
Tırnaklarınızın doğal parlaklığını korumak için, her gün düzenli tırnaklarınıza limon dilimleri sürün.
Ilık zeytin yağına bir parça kulak pamuğu batırmak suretiyle, tırnak diplerinize sürmeniz de tırnaklarınızın sağlıklı uzamasına yardımcı olur.
Yeşil çay sıklıkla için. Bu tırnaklarınızın sağlıklı uzamasına katkı sağlar.
A, E, B2, B12, C ve D vitaminlerini bol alın, protein destekli yemekler tüketin. Kuru yemişler hem cildinizi dostudur hem de tırnaklarınızın.
Tırnakları düzenli manikür yaptırmak da tırnaklarınızın hem düzgün hem de sağlıklı büyümesini sağlar.
Ev temizliği yaparken, mutlaka eldiven giyerek deterjanlarla temas etmemesine özen gösterin, bu sayede tırnaklarımızın incelmesini de önlemiş oluruz.
Tırnaklarımızın daha sağlıklı büyümesi ve çabuk kırılmasını önlemek için, mutlaka her gün düzenli kalsiyumdan zengin; peynir, süt ve yoğurt türü gıdaları da menümüze eklemeliyiz.
unutmayalım ,vücudumuzun her bir parçasına ne kadar önem gösterirsek , gelecek yıllara da bir o kadar yatırım yapmış oluruz.

guclu tirnaklar Sağlıklı ve Güçlü Tırnaklar İçin Ne Yapmalı?

Bayanlara yönelik bir önceki Yağları Eriten Mucizevi Besinler başlıklı yazıda "diet, diyet ve fazla kilolar" hakkında bilgiler verilmektedir.

Arananlargüçlü tırnaklar için ne yapılmalı,güçlü tırnaklar için ne yapmalı

Etiketler: / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ