07 Şubat 2014

Sağlıklı Yaşamanın Sırları

Uzun, mutlu ve sağlıklı bir ömür sürdürmek iҫin ne yapmak gerekir?
Aslında bunun iҫin birsürü finansal ve fiziksel giderler ya da zaman kaybına gerek yok. Sadece bir dizi faydalı alışkanlıklar edinmek yeterlidir.

363451 3 4 1c87a 300x216 Sağlıklı Yaşamanın Sırları

Alışkanlık №1
Ilk olarak ağız ve diş temizliğine dikkat etmek gerekir. Hergün en az 2 kere dişleri temizlemek ҫok önemlidir.
Alışkanlık №2
Insan kendi ağırlığını kontrol altında tutmak zorundadır. Bunun en kolay yolu, her hafta kiloyu ölҫerek ağırlığın değişimini kontrol etmektir. Eğer kilonun fazlalaştığını fark etmeye başladıysanız, bunu engellemek iҫin gerekli olanı yapmalıdır. Bilim adamları genelde kilolu insanların diğerlerden 7-8yıl daha az yaşadığını söylemektedir.
Alışkanlık №3
Sağlıklı hayata yol temiz havadan gider. Her sabah temiz havada koşu ya da yürüyüş yapmak her insan iҫin ҫok iyi gelir. Evinizdeki pencereleri sık sık aҫarak evi havalandırmayı unutmayın.
Alışkanlık №4
Her insanın belirli zaman bir süresince uyuması gerekir, ama sınırı aşmamak şartıyla. Az uyku ve fazla uyku zararlıdır.
Alışkanlık №5
Güleryüzlü olun. Her olaya iyimserlikle bakmaya ҫalışın ve yakınlarınızla oldukca ҫok zaman geҫirmeye bakın. Insanın arkadaşsız ve karamsar olması sağlığa günlük 15 sigara iҫmek gibi zarar verir.
Alışkanlık №6
Son olarak cips, cerez, kola gibi hazır ürünlerden ve gazlı iҫeceklerden oldukҫa uzak durmaya ҫalışın ve karnınızı et, sebze, meyve ve meyve suyu gibi doğal şeylerle doyurmaya bakın.

624075530059 300x114 Sağlıklı Yaşamanın Sırları saglikli yasam urunleri 300x118 Sağlıklı Yaşamanın Sırları

Bayanlara yönelik bir önceki Papatya Bitkisi ve Çiçeğinin Bilinmeyen Faydaları başlıklı yazıda "Bitki çayı, çiçekler ve faydalı bitkiler" hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ