22 Mayıs 2012

Salon Dekorasyonu

Evlerimizde salonların yeri başka olduğundan dolayı salon dekorasyonu da önem kazanıyor şüphesiz. Kimi aileler salonlarını daha çok kullanırken, kimileride daha seyrek kullanmaktadır. Genelde ortak özellik şu ki, bu çeşidi kafamızı hep meşgul eden, ne yapsak ta salonumuzu daha verimli, daha ferah ve daha kullanışlı hale getirsek diye düşünmeden edemeyiz.

Salon Dekorasyonu

Salon dekorasyonu tercihlerinde doğru mobilya seçimi kadar, salon aksesuar ve renklerini isabetli seçmek de önemli bir husustur. Düzgün dekore edilemediği zaman, salonumuzda çok pahalı eşyalar ve aksesuarların olması görsellik sağlamayacağı gibi ağır, hantal ve bunaltıcı görünebilirler. Doğru dekore edilmiş bir salon hem anlamını bulmuş, hem de daha gösterişli ve şık görünecektir. Bu konuda modern dekorasyoncular da salon dizaynına oldukça önem vermektedirler. Ürettikleri farklı tip malzemelere rağmen uyum ve ahenk her daim göze çarpmaktadır.

Salon Dekorasyonu

Son yıllarda modasında da açık renkler daha çok ön plana çıkarılmış, solanlar ışıl ışıl aydınlatılmış ve ferah bir görünüm sağlanmıştır. Salonlarda kontrast bir görüntü elde ederek adeta insanı cezp eden bir çekicilik ve cazibe yakalanmıştır.

Genelde salonlara alınan malzeme ve mobilyaları bayanlar seçmekte ve beğenmektedir. Hanımların tercihleri umumiyetle modaya uygun aksesuar ve eşyalar olsa da,  klasik mobilya ve aksesuarlara da rağbet görmektedir. Klasik mobilyalar yıllardan intikam alırcasına modasını yitirmeyen eşyalardan oluşur genelde.Onları dekore etmek her zaman ayrı bir keyiftir. Klasik mobilyalar duvar renkleri, perde ve halı renkleri ile de uyum sağladığı zaman oldukça güzel dekoratif yakışmışlık sergilemektedirler.

İsterseniz gelin sizlere fikir verebilecek gerek klasik, gerekse modern salon dekorasyonu örneklerine bir göz atalım.

salon dekorasyonu Salon Dekorasyonu

klasik salon dekorasyonu Salon Dekorasyonu

Klasik tarzda döşenmiş bir salon dekorasyonu örneği

ilginc salon dekorasyonu Salon Dekorasyonu

Ahşap duvar dekoratif tip salon dekorasyonu.Oldukça ilginç bir tasarım.

klasik salon dekorasyonu ornekleri Salon Dekorasyonu

örneklerinden biri daha.Tasarımı şıklık katan şüphesiz koltuk takımları.

modern salon dekorasyonu Salon Dekorasyonu

Modern bir tarza sahip sade salon dekorasyonu.

salon dekorasyonu 2012 Salon Dekorasyonu

Bu da bir diğer modern salon dekorasyon örneği

salon dekorasyonu 2013 Salon Dekorasyonu

salon dekorasyonu ornekleri Salon Dekorasyonu

Siyah beyaz renklerin hakim olduğu oldukça sade ve modern bir görünüme sahip olan salon dekorasyonu

Salon bitti sırada mutfak var diyorsanız birbirinden güzel mutfak dekorasyonu örnekleri için tıklayınız. Mutfak Dekorasyonu

 

Bayanlara yönelik bir önceki Mutfak Dekorasyonu başlıklı yazıda "amerikan mutfak dekorasyonu, beyaz mutfak dekorasyonu ve dekorasyon" hakkında bilgiler verilmektedir.

Arananlarsalon dekorasyonlar,salon dekorasyonu,amerikan mutfak salonla ayırma teknikleri,modern döşenmiş salonlar,modern salon dekorasyon örnekleri,döşenmiş salon takımları,modern salon takımları,klasik tarzda döşenmiş evler,klasik döşenmiş salonlar,ahşap salon tasarımları

Etiketler: / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ