09 Ekim 2012

Seydişehir’li Ev Hanımlarına Telkari Kursu

Seydişehirli ev hanımlarına müjde. Konya’nın Seydişehir ilçesinde Halk Eğitim Merkezi tarafından ev hanımlarına yönelik gümüş işletmeciliği (telkari) kursu açılıyor.

Açılacak kursta küpe, yüzük, kolye vb. takıların işlenmesi ile hem sosyal alanlar oluşturmak hem de  ev hanımlarının meslek sahibi olmaları hedefleniyor.

Seydişehirli ev hanimlarina telkari kursu 300x142 Seydişehirli Ev Hanımlarına Telkari Kursu

Halk Eğitim Merkezi Müdürü Hüseyin Yıldız “müdürlüğümüze telkari kursu için talep geldi ve bizde bayanların ev ekonomisine katkı sağlayarak kendilerini geliştirmeleri için bu talebi değerlendirdik.” dedi. Yıldız telkari kursunun Belediye tarafından tahsis edilen seyitharun iş merkezinde, kurs öğreticisi Hacer Küçükgencay tarafından verileceğini ve 7 ay süreceğini söyledi.

“İnsanların hem ev ekonomisine katkı sağlayıp hem de sanat öğrenmelerinin çok güzel bir olanak olduğunu, ev hanımlarının yapacakları tasarımlarla iyi işler yapacaklarına inanıyorum” dedi.

Bayanlara yönelik bir önceki BUMEP Kapsamında 3 Bin Kadın Bilgisayar Öğrendi başlıklı yazıda "bursada bilgisayar eğitimi, ev hanımları bilgisayar öğreniyor ve ev hanımlarına bilgisayar eğitimi" hakkında bilgiler verilmektedir.

Arananlarevde yemek yapıp satmak seydisehir,gümüş işlemeciliği modelleri,seydişehirde ev hanımlarına iş imkanı,Konya seydisehirde ev hanimlarina ek is,seydişehir bayanlara evde iş imkanı,seydisehir ev kadinlarina is imkani,seydişehir gündem,Seydisehir ilçesinde ev hanimlarina i$ imkanlar,seydişehirde ev kadinlarina is firsati,Seydişehirde evde iş

Etiketler: / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ