24 Kasım 2012

Şiddetin İzleri Silinebilir mi?

kadına sideete son Şiddetin İzleri Silinebilir mi?Kadına şiddetle başladım bugün.Şiddet,kadının bedeninde iz bırakmaz sadece.Yüreğinde de onarılması çok güç izler bırakır.Bedenindeki yaralar geçer ama yüreğindeki…?

Bu yazımda yürekteki izleri silmeye çalışan bir hareketten sözedeceğim. .Başlangıçta koca şiddeti mağduru birkaç tarafından kuruldu dernek. Amaçları,kadınların ekonomik özgürlüklerine kavuşarak,koca baskısına,zulmüne boyun eğmemelerini sağlamaktı.Ve başardılar.Liyakat Derneği, İzmir’de şiddet mağduru kadınlara plastik enjeksiyon makinesi kullanmayı öğretti ve ilk sertifikalar verildi. İşe yerleştirilmeye başlandı mağdur kadınlar.Artık meslek sahibi oldular,kendi geçimlerini kendileri sağlayacaklar,çocuklarını büyütecekler.Sağlıklı,mutlu,en önemlisi huzurlu yaşayacaklar.Aile içi şiddete Dur!diyecekler artık.

Derneği bu çalışmalarından ötürü kendi adıma ki aynı dertten muzdarip olmuş bir kadın olarak tebrik etmek istiyorum. Liyakat Derneği gibi derneklerin yaygınlaştırılması gerektiğini düşünüyorum.Sığınma evleri,polis koruması,panik butonu gibi geçici çözümler yerine kadınlara ekonomik özgürlükleri verilerek,ayakları üzerinde durmaları sağlanmalı.Yürekteki şiddet izlerini silmenin tek yolu bu bence.

LİYAKAT – LİDER YARATICI KATILIMCILAR DERNEĞİ
Akdeniz Caddesi Dede İşhanı No: 10 Kat:5/501 Pasaport-İZMİR
Telefon No : 0530.969 28 17
e-Posta info@liyakat.org.tr   Web:www.liyakat.org.tr

Bayanlara yönelik bir önceki Kumaş Boyama Nasıl Yapılır? başlıklı yazıda "kumaş boyama, kumaş boyama da renk uyumu ve Kumaş Boyama Nasıl Yapılır" hakkında bilgiler verilmektedir.

Arananlarliyakat derneği izmir telefon

Etiketler: / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ