24 Kasım 2013

Sırt ve Göğüs Bölgesindeki Sivilceler

sirt sivilce 300x210 Sırt ve Göğüs Bölgesindeki SivilcelerSırt ve göğüs bölgenizde meydana gelen sivilcelerin sebebini merak ediyorsanız şöyle söyleyelim; terleme, sıcaklığın artması, yağ bezelerinin iltihaplanması, kıl köklerinin iltihaplanması sivilcelerinizin kaynağı olabilir. Bir diğer etken ise her hastalıkta olduğu gibi stres.

Sırtta ve göğüste meydana gelen sivilceleri önleyebilmek adına yapılması gerekenler neler. Cildin belirli aralıklarla deri yenilenmesine izin verilmesi, ciltte yağlanmaya sebep olan yiyeceklerin tüketilmemesi, vücutta bulunan bakterileri öldürücü ürünlerin kullanılması gerekir.  Bir öneri daha yapacak olursak spor yaparken evde veya dışarıda giyilen aşırı dar kıyafetler terleyen vücudunuzdaki ter, yağ, kir ve bakterilerin gözeneklere girerek dolmasına yol açar böylece sivilcelerin oluşumuna uygun ortam sağlarsınız. Banyo yaparken cildinizin iyice temizlendiğinden emin olmalısınız, ölü derilerin vücudunuzdan atılması için keseleme yöntemi hem doğal hem de cildin soyulup yenilenmesi hem de gözeneklerin açılması için idealdir. Tüm bunları yaparak cildinizin yeniden oluşumuna yardım edebilir daha temiz bir cilde kavuşabilirsiniz. Sırt ve göğüs bölgesinde bulunan sivilcelerin tedavisi yapıldığı halde geç kaybolması bu bölgedeki derinin tedaviye daha geç cevap veriyor olmasıdır.

Bir önceki yazımız olan Antioksidanların Faydaları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Arananlargögüs bölgesinde sivilce,göğüste sivilce neden olur,sırt ve göğüsteki sivilceler,sivilce sorun olur mu goğus bolgesinde polislik için,Göğüs ve sırt bölgesinde sivilce,sırtta ve göğüste sivilce yağ bezesi,göğüs bölgesindeki sivilceler,göğüs ve sırttaki sivilceler,göğüs bölgesinde sivilce görsel,sivilceler görseller

Etiketler: /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ