24 Eylül 2012

Sivilceler İçin Doğal Maske

Sivilceler için Doğal Maske.Hepsi sivilce sorunu yaşayanlar için özel seçilmiş cilt bakım maskeleri.

Sivilceler çoğu kişinin yaşantısının belirli dönemlerinde yaşadığı cilt problemlerinin en başında. Sivilceler için doğal maskelerden kullanmak ise hem sağlıklı hem de ekonomik.  Her şeyin fazlasıyla kimyasal olduğu bir hayatta, doğal şeylere ihtiyacımız var şüphesiz. İşte size birkaç tane sivilceler için doğal maske önermek istiyorum.

sivilceler icin dogal maske1 Sivilceler İçin Doğal MaskeYulaf ezmesi ve Yoğurt Maskesi: Bir yemek kaşığı yoğurt ve bir yemek kaşığı yulaf ezmesini karıştırdıktan sonra birkaç damla limon suyu ekleyin. Ardından yüzünüze uygulayarak 10-15 dakika bekleyin. Sürenin bitiminde yüzünüzü yıkayın.

: Bu maske yağlı ve sivilceli ciltler için faydalı olur. Kivi suyuna biraz kil eklendikten sonra temiz ve küçük bir tahta kaşıkla krem kıvamına getirilir. Maske şeklinde yüze sürülerek on dakika bekletilir.

Maden Suyu ve Limon: Bir bardak doğal maden suyuna yarım limon sıkın. Ardından bir parça pamukla yüzünüze sürün. Bu uygulama cilt de ki gözenekleri temizler ve lekeleri de hafifletir.

: Bir tane elmayı rendeledikten sonra 3 ya da 4 yemek kaşığı bal ilave ederek karıştırın. Ardından yüzünüze sürerek 15-20 dakika bekletin. Süre bitiminde yüzünüzü yıkayın.

Havuç Maskesi: En iyi tarafı ise her cilt türünde kullanılabilir olmasıdır. Havuç maskesi yapmak için taze havuçlar gereklidir. Yarım kilo havucu yıkayıp ve ezerek macun kıvamına getirin, biraz un ekleyin. Havuç maskını temizlenmiş cilde uygulayın. On dakika bekleyin. Yıkayın ve cildinizi kurulayın.

Bayanlara yönelik bir önceki Kırışıklık Maskesi başlıklı yazıda "bitkisel kırışıklık maskeleri, ve cilt tipine göre kırışıklık maskesi" hakkında bilgiler verilmektedir.

Arananlarsivilceler için doğal maske,sivilceler için doğal maskeler,sivilce için ev yapımı maske,sivilceler için doğal kil maskesi yapımı evde,sivilceler icin maske,sivilcelerin yok olması için doğal maskeler

Etiketler: / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ