10 Ocak 2013

Siyah Çay İle Cilt Bakımı Yapın

Vazgeçilmez içeceklerimiz arasında yer alan siyah çayın cildimiz için de yararlı bir maske olabileceğini biliyor muydunuz? Uzmanlar cildi canlandırmak için en uygun maskenin siyah çay olduğunu söylüyor.

Siyah Çay İle Cilt Bakımı Yapın Siyah Çay İle Cilt Bakımı Yapın

Çay ile cildinizi canlandırıcı maske yapmak ister misiniz? Bunun için öncelikle kullanacağınız çay türüne göre hazırlamanız  gerekir. Eğer papatya çayı ile bir maske yapmayı düşünüyorsanız 5 dakika demliyorsunuz, eğer yeşil çay ile maske yapacaksanız 15 dakika demlemeniz gerekir.  Ya da hepimizin evinde bulunan olmazsa olmazımız olan siyah çay ile maske yapacaksanız 5 dakika kaynar suda demlemeniz yeterlidir.

Demlemiş olduğunuz çaydan 1 tatlı kaşığı siyah çaya, 1 tatlı kaşığı zeytinyağı ve 1 çay kaşığı yoğurt ekleyerek iyice karıştırın.  Elde etmiş olduğunuz bu karışımı göz çevresine yapmadan çene altından başlayarak yüzünüze sürün.  İsterseniz boynunuza da sürebilirsiniz. Maskeyi 20-30 dakika yüzünüzde beklettikten sonra bol soğuk su ile durulayın.

Bu maskeyi içerisinde bulunan karışımlara (çay, zeytinyağı, yoğurt) allerjisi olmayan herkes uygulayabilir. Her gün arka arkaya olmamak kaydı ile haftada bir iki gün yapabilirsiniz.

Bayanlara yönelik bir önceki Buzla Yapılabilecek Güzellik Önerileri başlıklı yazıda "buz ile gelen güzellik, buzla yapabileceğiniz 4 güzellik önerisi ve Buzla Yapılabilecek Güzellik Önerileri" hakkında bilgiler verilmektedir.

Arananlaryüze çay sürmek,siyah çay maskesi,siyah çay yüze sürülürmü,siyah cayla maske,siyah çay ile cilt bakımı,yuzu cayla silmek,çay yüze sürülürmü,siyah çayla cilt bakımı,siyah cayla göz maskesi,çay cilt bakımı

Etiketler: / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ