11 Eylül 2012

Siyah Nokta Maskesi

,  bayanların bakmadan geçemeyecekleri konulardan bir tanesidir.  En sık rastladığımız cilt problemlerinden biri siyah noktalardır.

Daha çok ergenlik döneminde olduğunu düşündüğümüz sivilce ve siyah noktalar, aslında yağ bezelerinin bir hastalığı olarak bilinmektedir. Uzmanlar cilt temizliğinin çok önemli bir yeri olduğunu ve siyah noktaların temizlenmemesinin sivilce oluşumuna neden olduğunu belirtmektedirler. Bu demek oluyor ki siyah nokta maskeleri ile oluşumunu engellememiz demek sivilce oluşumunun da önüne geçmiş olduğumuzu gösteriyor.

siyah nokta maskesi Siyah Nokta Maskesi

Siyah nokta cilt altında birikmiş yağ ve kir den ibarettir. O halde bu yağ ve kir ile savaşmamız gerekir. Yağ ve kirin en büyük düşmanı ise cilt temizliğidir. Günlük cilt temizliğimizi yaparak kendimize ve cildimize en büyük iyiliği yapmış oluruz. Cildimize yapacağımız en büyük kötülük ise yüzümüzdeki siyah noktaları tırnakla sıkmak olacaktır bunu kesinlikle unutmayın.

Siyah nokta maskesi denilince ilk olarak aklımıza buhar banyosu gelmelidir. Buhar banyosu ile başımıza kapatacağımız bir havlu ile 10 dakika cildimizi buhara bırakarak gözeneklerin nefes alması sağlanır. Daha sonra el değmeden pamuk yardımıyla cilt temizlenir.

Cildimize uygulayabileceğimiz, hepimizin evinde bulunan en kolay ve doğal bir başka siyah nokta maskesi ise yoğurt ve limon ile yapacağımız maskedir.

1 yemek kaşığı yoğurt ile 9-10 damla limon suyunu karıştırıp yüzünüze sürdükten sonra, 1- 2 saat yoğurt yüzümüzde iyice kuruyana kadar bekliyoruz, daha sonra ılık  su ile yüzümüzü iyice duruluyoruz.

Bir başka siyah nokta maskemiz ise;

250 gr yulaf unu, 2 çorba kaşığı su, 15 gr zeytinyağlı sabun rendesi, 120 gr dövülmüş badem, 60 gr süsen kökü tozu

Su hariç diğer malzemelerin hepsini karıştırın, en son suyu ekleyip karışımı macun kıvamına getirdikten sonra siyah noktaların üzerine sürün 1 saat bekledikten sonra ılık su ile yüzünüzü yıkayın.

Son siyah nokta maskemiz ise;

1 çorba kaşığı magnezyum sülfat, 1 fincan kaynar su ve 3 damla tentürdiyot

Tentürdiyot ve magnezyum sülfat kaynar suda eritilerek sıcak iken siyah noktaların üzerine sürülür ve 20-30 dakika bekledikten sonra ılık su ile durulanır.

Bu yaptığımız basit ile cildinizdeki değişimi mutlaka fark edeceksiniz.

Bayanlara yönelik bir önceki Sivilceler İçin Doğal Maske başlıklı yazıda "Bal ve Elma Maskesi, ve Kivi Suyu ve Kil Maskesi" hakkında bilgiler verilmektedir.

Arananlarsiyah nokta maskesi,evde siyah nokta maskesi,deri altı siyah nokta,sivilce ve siyah nokta maskesi,siyah nokta buhar maskesi,siyah nokta iin evde maske,siyah nokta maksesi,siyah nokta maskesi evde,siyah tentürdiyot,tentürdiyot maskesi

Etiketler: / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ