27 Haziran 2014

Siyah Nokta Ve Geniş Gözenekler İçin Maske Tarifleri

güzel cilt2 Siyah Nokta Ve Geniş Gözenekler İçin Maske Tarifleri

Siyah noktalar ve için

Cilt tipiniz ister yağlı, ister kuru ya da hassas olsun siyah nokta görülebilir. Özellikle yağlı ciltlerin genel sorunu da geniş gözeneklerdir. Düzenli temizlemeyle siyah nokta sorunu biraz daha azalsa da geniş gözenekler için sıkılaştırıcı kür yada maskeler şarttır. İşte evinizde kolaylıkla uygulayabileceğiniz maske tarifleri;

Cildimizdeki Siyah Noktalar İçin Türk Kahvesi Maskesi

Malzemeler

Bir tatlı kaşığı sızma zeytinyağı

Bir tatlı kaşığı türk kahvesi

Hazırlanışı ve uygulanması

Bir kap içerisine önce zeytin yağını sonra kahveyi alıp iyice karıştırıyoruz. Yüzünüzde yara yada akne varsa bu karışımı o bölgelere sürmemeye özen gösteriyoruz. Karışımın içerisinde kahve olduğu için piiling görevi görecektir ve akneleri bölgelere piiling uygulanmaz. Karışımı yüzümüz de burun üstü ve kenarları, alın kısmı, çene altı ve çene çevresine iyice yediriyoruz. İki yada üç dakika bekledikten sonra yüzümüzü soğu suyla yıkıyoruz. Soğuk suyla yıkamamızın sebebi yüzümüzdeki gözenekleri sıkılaştıracak ve dinamikleştirecek olmasıdır.  Daha sonra normal veya hassas bir cildiniz var ise maden suyu ile, çok yağlı bir cildiniz var ise gül suyu ile tonik uygulaması yapıyoruz.

Bu uygulamayı normal veya yağlı bir cildiniz var ise hafta bir uygulayabilirsiniz. Hassas bir cildiniz var ise on yada on beş günde bir uygulayabilirsiniz.

siyah nokta Siyah Nokta Ve Geniş Gözenekler İçin Maske Tarifleri

Geniş Gözenekli Ciltler İçin Doğal Maske Tarifi

Geniş gözenekli ciltler için sabah ya da akşamları bir kaç damla sirke ile bir kaç damla limon suyunu karıştırıp yüzünüze düzenli uygulama yapıyorsunuz. Bu karışımı düzenli olarak cildinize sürdüğünüzde, bir kaç hafta içerisinde cildinizdeki sıkılaşmayı ve gözeneklerinizde ki daralmayı  hissedeceksiniz.

Eğer hassas bir cilt yapınız var ise bu uygulama cildinizde yanma yada kızarıklık meydana getirebilir. Bu durumda cildinize çay maskesini uygulayabilirsiniz.  Demli çayı ılık iken cildinize pamuk yardımıyla sürün. Bu çay kürü cildinizi yatıştıracak ve dinlendirecektir.  Bu uygulamayı da sabahları yada akşamları yapabilirsiniz.

Bayanlara yönelik bir önceki 2014 YAZINDA MAKYAJ TRENDLERİ başlıklı yazıda "2014 makyaj trendleri, 2014 yazında makyaj trendleri ve makyaj" hakkında bilgiler verilmektedir.

Arananlarsiyah nokta ve gözenekler için maske,siyah nokta ve geniş gözenekler,siyah gözenekler için maske,kahve piiling,maske siyah gözenekler,gözenekler ve siyah noktalar için maske,siyah gözenekler için maske tarifleri,siyah leke ve gözenekler için maske,yağlı hassas gözenekli cilt için maske,siyah nokta ve gozenek sikilastirma merve ozkaymak

Etiketler: / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ