06 Nisan 2013

Siyah Turp ile Bağışıklığınızı Güçlendirin

Bağışıklık sistemi vücudumuzu enfeksiyonlara neden olan virüs, bakteri ve parazit gibi mikroorganizmaların yol açtığı zararlı etkilere karşı koruyan bir sistemdir.

Mevsim geçişlerinden normalden daha sık soğuk algınlığı ve grip gibi mevsimsel hastalıklara yakalanırız. Bu hastalıklara yenik düşmek istemiyorsak ilk yapmamız gereken vücudumuzun bağışıklık sistemini güçlendirmektir. Bunun en güzel yolu sağlıklı ve dengeli beslenmekten geçer.

Siyah Turp ile Bağışıklığınızı Güçlendirin Siyah Turp ile Bağışıklığınızı Güçlendirin

Siyah turp da içerisinde bulunan Kükürt esansı B1 ve C vitaminleri sayesinde bağışıklık sistemini güçlendirici etkiye sahiptir.

Almanlar, Ruslar ve Polonyalılar siyah turpu bir çok hastalığa karşı doğal ilaç olarak kullanmaktadırlar.

Siyah turp solunum yolları hastalıkları, akciğer enfeksiyonları ve inatçı öksürük için doğal bir tedavi edicidir.

Grip ve soğuk algınlığı sonrasında kronik öksürüğünüz devam ediyor ya da çocuğunuz sık sık öksürük oluyor ve zor atlatıyorsa bu doğal tedavi şeklini mutlaka denemelisiniz.

Bunun için bir orta boy siyah turp ve bala ihtiyacınız var.

Turpu hiç soymadan sıcak su ile iyice yıkayın. Altını ve üstünü keserek içini sebze oyacağı ile çıkartın. İğne ucu ya da bıçağın ucu ile küçük bir delik açın. Turpu bir kasenin ya da bardağın içerisine oturtarak içerisine zencefilli bal ya da sade bal koyun. Sonra turpun üzerini kapatarak serin bir yerde bir gece bekletin. Turp suyunu vererek bal ile birlikte tabağa akacaktır. Sabah aç karına bu suyu 1-2 kaşık içebilirsiniz, çocuklarınıza da içirebilirsiniz. Üç dört gün buna devam edin öksürüğünüzün kesildiğini göreceksiniz.
Siyah turpun vücudumuza sağladığı diğer yararlar;

– Romatizma ve damar sertliğine iyi gelir.
– Safra kesesinin boşalmasını kolaylaştırır.
– Kara turpu çiğnemek diş etlerinizi güçlendirir.
– İdrar söktürür.

– Sinir sistemini dinlendirir.
– Isıtıcı olduğu için boğaz hastalıklarına karşı şifalı bir ilaçtır.
– Astımlıların solunumunu düzene sokar.
– Kan yapar.

Bayanlara yönelik bir önceki Her Derde Deva 5 Baharat başlıklı yazıda "baharat çeşitleri, baharatların yararları ve her derde deva baharatlar" hakkında bilgiler verilmektedir.

Arananlarkara turp neye iyi gelir,hangi turp sinüzite iyi gelir,kara turp sinüzite iyi gelir,KOMPOST ASKI SİSTEMLERİ,siyah turp neye iyi gelir

Etiketler: / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ