16 Eylül 2012

Tarot Falı Nasıl Bakılır?

, çok  uzun  yıllardır  merak  konusu  olmuştur.  falı nasıl  bakılır,  sorusu  her kesimden  insanın  sorduğu  ve  öğrenmek istediği, bir konudur. Tarot, çok çabuk öğrenilecek bir gelecek yorumlama çeşidi değildir.

Tarot falı nasıl bakılır, sorusunun cevabını almanız için öncelikle deste sahibi olmanız gerekmektedir.  Bol bol pratik yaparak  sizde profesyonel Tarot falcısı olacak, gelecekten tahminler verecek konuma bir süre sonra gelmeye başlayacaksınız.

Tarot Falı Nasıl Bakılır?

Tarot açılımından önce,  yapmanız gereken Tarotun,  tarihini bilmek,  kartları öğrenmek ve bu şekilde de aranızda mistik bir bağ kumak. Öğrenmek için öncelikle bu bağı oluşturmak gerekir.

Tarot kartlarının tarihçesi, kartların anlamları gibi  gizlidir. Bu konuya dair bir çok açıklama yapılmaya çalışılmıştır ama,  kesin bir bilgi yoktur. Kartların çizimine M.S 618  tarihinde Çin’de egemen olan Tang hanedanı zamanındaki paraların örnek alındığı söylenmektedir. Kartlar yüzyıllar boyu değişik kültürlerde pek çok şekle girmişsede, sembolik figürleri değişmeden kalmayı başarmıştır.Dünyayı dolaşmakta olan  Çingeneler sayesinde, Tarot böylesine yaygın hale gelmiştir.

Tarot bir asır kadar evvel Avrupa’nın bir çok ülkesinde  biliniyordu. Bu kadar eski tarihlerden beri süre gelmesi,  insanların her zaman geleceğe olan  merakının eksilmeden süre geldiğini göstermektedir.  Geleceği öğrenmek için her zaman bambaşka  yöntemlere yer verilmiştir. Bu yöntemlerin en güvenirlerinden olan  Tarot yüzyıllardır çok  başarılı sonuçlar vermiştir.

Tarot’tan  istenilen bilgiyi sağlamak için en önemli şey  kartların anlamlarına inanmaktır. Yaşadıklarımızı ve geleceği hiç birimiz değiştiremeyiz. Fakat kartlara verdiğimiz enerji sayesinde, danıştığımız sorulara alacağımız cevaplarla merak ettiklerimizi yanıtlayabilir ve yönümüzü çizebiliriz. Tarot falı, özel zamanlarda, özel insanlara bakilan bir falmis gibi görülür. Ama Tarot, bakan kisi için her an özel ve her insanı da özel kabul eder. İsterseniz mistik dekorlu, loş ışıklı ve sakin bir yerde olun, isterseniz kalabalık, gürültülü bir caddede kartları açıp yorumlayın. Hiçbir önemi yok. Eğer geleceği görme yetisine sahipseniz  ve karsinizdaki insanin ruhunu okuyabiliyorsanız, zaman, mekan ve kişinin sosyal konumu  önemini yitirir.

Elbette güzel dekorlu, mistik eşyalarla süslü,  kimsenin el sürmediği, Tarot kartları  ve masada yanan bir mumun olduğu oda da Tarot açmak,  keyiflidir. Ve sizin daha iyi konsantrasyon olmanıza  yardımcı olur.

Tarot  kartlarını ,iyi yorumlayan insanların, desteyi  kullanmaya başlamadan öncede, 6.hissi, sezgileri güçlü olduğu bilinir. Kartlar sezgilerin yön bulmasini sağlar. Zamanla daha güçlü ve doğru tahminler yapmaya başlarsınız.

Tarot bakmanın da bir takım sakıncaları var.  İyi yanları olduğu gibi, kötü yanları da var.Örneğin, eğer karsınızda ki insan çok sıkıntılıysa, onun negatif enerjisi size geçebilir. Bu yüzden olabildiğince saydam, ve ayna gibi alınan görüntüyü yansıtan  olmak zorundasınız.

tarot fali nasil bakilir Tarot Falı Nasıl Bakılır?

Burada en önemli etken soru cevap yöntemi ile kartların işaret ettiği noktayı tam olarak tespit etmektir. Tarot geçmişi ve bugünü, tüm yaşananları net bir sekilde ortaya koyar ve siz ondan hiç bir şey saklayamazsınız. Eğer geçmişi yorumlayamazsanız,  gelecekle ilgili tahminlerinizin netliği  azalır. Tarot açılımı yaptığınız kişinin, kişiliğini ve son günlerdeki ruhsal durumunu kartları kullanarak ortaya çıkarmalısınız. Bu çok önemli, neden mi?  Çünkü, sizin ve karşınızdaki insan arasında bir bağ, güven oluşmasını sağlar. Bu güven geleceği daha iyi görebilmek için size  yardımcı olur. Şimdi sizlere özetle,Tarot kartlarından bahsedeceğim.

Tarot kartları, 22 Majör Arcana ve 56 Minör Arcana, olmak üzere iki çeşit gruptan oluşacak. Majör(Büyük)  Arcanalar ruhsal gelişmeleri, ana değişimleri içerdikleri sembolleri barındırırlar. Minör Arcanalar da,  yaşamın içindeki sembolleri, kişileri, ilişkileri, sevgiyi,  başarıları, engelleri, tehlikeleri, iş hayatını,  maddi sıkıntıları,  zaferleri, yenilgileri… Günlük hayatın  içinde etkili olan her durum simgesel olarak Minör(Küçük)  Arcana kartlarında işlenmiştir.

Büyük arkana özel ve anlamlı durumları tanımlamaktadır. Roma rakamlarıyla 0 ve 1-21 olarak numaralandırılmıştır.  Bu destede, Deli, Büyücü, Başrahibe, İmparotiçe, İmparator, Başrahip, Aşıklar, Savaş Arabası, Kuvvet, Münzevi, Kader Çarkı, Adalet, Asılmış Adam, Ölüm, Denge, Şeytan , Yıkılan Kule, Yıldız, Ay, Güneş, Uyanış ve Dünya kartları bulunmaktadır. Bu kartlar hayatta ki derslerin manevi anlamlarını gösterir. Kartlar ayrıca, psikolojik karakterin, maneviyat ya da ruhumuzun farklı kısımlarının anlatır. Küçük Arkana ise, 10 kart Asalar, 10 kart Kılıçlar, 10 kart Kupalar, 10 Tılsımlar ve geriye kalan 16 kart ise Saraylı Kartları’dır. Küçük Arkana günlük yaşamımızdaki koşulları ve olayları anlatır.

Asalardan oluşan kartlar; Başarı, savunma, mücadele etme ve rekabeti anlatır. Kupalar; Sevgi alışverişini ve sevdiğimiz birini çevreleyen olayları gösteren hayatın, duygusal yönleriyle ilgilidir. Bu kartlarda hayatımızın iniş, çıkışlarını, ilişkileri, aşkı ve aileyi görürüz. Kılıç da ise, problemler ve güçlükler ana temadır. Tılsımlar ise, bize hayatın pratik,  gerçekçi ve maddesel yönünü göstermektedir.Bu anlattıklarım kartların anlamlarıdır fakat, yorum içinde ve kartların geliş bakımından yorumda değişiklikler meydana gelir.

Tarot kartı, açılımlarında söz etmek istiyorum;

Hayaller ve Amaçlar Açılımı; Hayaller ve Amaçlar açılımı, şuan da ki amaçlarınız ve hayalleriniz hakkında açıklamalar yapar.

Rüzgarlı Yol Açılımı; Bu açılım, vermeniz gereken kritik kararlar hakkında size yorum yapar.

Celtic Açılımı; Celtic Çapraz açılımı, en çok kullandığımız açılımdır. Açılımı kullanan kişinin,  yaşamına ışık tutan için bilgi verir.

Astrolojik Açılım; Bu açılımda her kart kendi üstünde bir kişilik olarak tanımlanır. Her kart bir astrolojik evi simgeler ve o simgenin kuvveti veya zayıflığını açıklar.

İlişki Açılımı; Bu açılım,  kişinin diğerleri ile olan ilişkisi açılımında ihtiyaçlarını, eksiklerini ve farklılıklarını açılar bu açıklamalara iki taraf içinde geçerlidir.

Gezegensel Açılım; Bu açılım, sizin şu andaki yaşamınız hakkında birden çok şey söyleyebilir.

Doğum Günü Açılımı; Doğum günü açılımı, gelen doğum gününüzden önce bir amacın yerine getirilmesi ile ilgili olarak bilgi veren bir açılımdır.

Mandala Açılımı; Mandala açılımı,  sizin manevi  yönünüzle ilgili olarak açıklamalar getirir.

Yıldız Açılımı; Yıldız açılımı,  genellikle özel sorular üzerinde yoğunlaşır.

Yaşam Ağacı Açılımı; Yaşam Ağacı açılımı, genel olarak yaşamınız hakkında bilgi verir.

Çapraz ve Üçgen Açılımı; Bu açılım, yaşamınızın nereye doğru gittiğini genel olarak irdeler ve açıklamalar getirir.

Rüzgarlı Yol Açılımı; Bu açılım, vermeniz gereken kritik kararlar hakkında siz yorum yapar.

Sizler de bu açılımları öğrenerek hem kendi hayatınız hemde çevrenizde ki insanların hayatları hakkında öngörüye sahip olabilirsiniz.

Bayanlara yönelik bir önceki Balık Burcu Kadını başlıklı yazıda "balık burcu kadını burç uyumu, balık burcu kadını nelerden hoşlanır ve balık burcu kadını özellikleri" hakkında bilgiler verilmektedir.

Arananlartarot falı bakmayı öğren,tarot bakmanın püf noktaları nelerdir,tarot nasl baklr video,tarot falı nasıl öğrenilir,tarot hayat ağacı yöntemi,tarot açılımları nelerdir,evde tarot falı bakmak,tarot fal,geleceğini öğrenmek için tarot falı,nasıl tarot öğrenilir

Etiketler: / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ