24 Nisan 2014

Tüp Bebek 2014 Maliyeti Nedir?

Tüp Bebek 2014 Maliyeti Nedir?

Tüp bebek tedavisinde merkezler farklı fiyatlar almaktalar. İlaçların fiyatları, kişilere sunulan imkanlar, deneyimli doktor, tedavinin maliyetini doğal olarak arttırmaktadır. Her merkezde uygulanan teknolojik farklılıklar da tedavinin mali kısmını değiştirmektedir. Bu tedavi yönteminin bu sene, diğer senelere oranla maddi boyutu çok fazla artış göstermemekte.

SGK ile ilgili olan kısmındaki bir takım gelişmelerden bahsetmek isteriz

Önceki yıllarda SGK’dan tüp bebek tedavisi raporu alan hastalar , bu kliniklere 800 ile 1500 lira arasında bir fark ödemesi yapmaktalar.  2013 sene sonu itibari ile özel hastahanelerin ücret farkı % 2oo’lere ulaştığından, fark ödeme 2500 tl olarak söylenebilir. Tedavi kliniklerinin ücreti hasta maliyeti ise 4000- 5500 TL arasında değişebilmektedir. Buna ilaç fiyatları , testleri de ekleyebilirsiniz ki, o zaman 6000-9000 lira gibi bir fiyattan bahsedebiliriz. Tabii ki yumurta takibi yumurtaların özel laboratuvar ortamında döllenmesi , döllenen embriyoların anne karnına transfer edilmesini bu fiyata dahil edebilirsiniz.

tüp bebek1 Tüp Bebek 2014 Maliyeti Nedir?

Tüp bebek tedavisinin yöntemi, maliyeti nedir ?

Kullanılan ilaçların fiyatları konusunda da sizleri bilgilendirmek gerekirse

Anne adayının yumurta rezervi ile doğru orantılı olarak değişmektedir. Yumurta rezervi iyi durumda olan kadınlar için kullanılacak ilaç fiyatları 750-1000 tl arasında değişmektedir. Fakat yumurta uyarılmasını gerektirecek bir durum var ise , yani rezerve az  ise doğal olarak daha fazla ilaç kullanımı gerekecektir. Bu durumda 2000-3000 tl gibi bir fiyattan bahsedebiliriz. Embriyoskop, gebelik aşısı, ımsı gibi hastaya uygulanan yöntemleri bazı tedavi merkezleri ek masraf olarak tedavi planına eklemektedirler. Hastaların tüm bu işlemler için de para ödeyip ödemeyeceklerini öğrenmeleri yararlarına olacaktır.

Peki devlet tedaviniz için nasıl bir destek sunmakta?

Anne adayları sağlık güvencesine sahip iseler, bağlı bulundukları kurumdan faydalanabilirler. Öncesinde ise, Sağlık Bakanlığı’na bağlı bir kurumdan tüp bebek tedavisine uygun olduklarına dair bir rapor almaları gerekecektir. Böylelikle kurum, hastanın tedavi masraflarının 1.120 tl kadarlık kısmını karşılamaktadır. Tedavi bitiminden sonra kurum üstlendiği bu parayı adaya geri ödemektedir. Tabii ki bunun için raporunuzun olması şarttır . İlaçlarınızın maliyeti ile ilgili olarak da ilaç raporu ile birlikte bağlı olduğunuz kuruma gidip ilaç ücretinin % 80’lik bir kısımını geri alabilme şansına sahipsiniz.

Peki Tüp bebek tedavi yönteminin SGK tarafından karşılanması için neler gereklidir toparlayacak olursak;

  • Tıbbi tedaviler sonrası doğal yollarla bebek sahibi olamayacağına dair bilgi verir raporunuzun olması
  • Anne adaylarının 23 yaşını doldurmuş 40 yaşından gün almamış olması
  • Tedavi uygulanacak kurumun SGK ile anlaşmalı kurum olması
  • En az 5 yıl genel sağlık sigortası veya bakmakla yükümlü oluna kişi olması
  • 900 gün genel sağlık sigortası prim gün sayısının olması
  • Ayrıca son 3 yılda destekleyici tedavi yöntemlerinden olumlu sonuç alınamadığına dair  bilgilerin tedavi
  • Yardımcı tedavi görülen kurum ve bağlı bulunulan kurum tarafından belgelenerek ispatlanması.

Umudunuz tükenmesin, sağlık dolu günler hanımlar.

Bayanlara yönelik bir önceki 2014 YAZINDA MAKYAJ TRENDLERİ başlıklı yazıda "2014 makyaj trendleri, 2014 yazında makyaj trendleri ve makyaj" hakkında bilgiler verilmektedir.

Arananlartp bebek maliyeti 2014,Tüpbebek maliyeti nedir,devlet hastanelerinde 40 yaşını aşmış hastaların tüp bebek tedavisi ücreti,sgk tüp 2014 fiyatları,sigorta tup bebegı karsılıyor mu,tüp bebek fiyatları 2014,tüp bebek tedavisinde kullanılan ilaçların fiyatları,tüp bebekte kullanılan ilaçların fiyatı

Etiketler: / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ