20 Mayıs 2014

Tüp Bebek Dönemi

Tüp Bebek Dönemi

Çocuk sahibi olmakta zorluk (kısırlık), çiftlerin bir yılı aşkın bir süredir korunmamalarına rağmen çocuk sahibi olamama halidir. Bu süreden sonra, hekime başvuran çiftlerde belirli tetkikler yapılır ve yapılması gerekli olan çiftler seçilerek tedaviye başlanır. Tedavi yaptırmaya karar veren çiftlerin tedavilerini yaptıracakları merkezlerini seçerken dikkat etmeleri gereken konular; tedavi aşamaları, fiyatları, başarı oranıdır.

Bebek sahibi olmak konusunda çiftlerin umutsuzluğa kapılmaması gerekir. Tıptaki yeniliklerin gelişmesiyle birlikte, ülkemizde başarı oranı oldukça iyi bir noktaya ulaşmıştır. Tüp bebek tedavisinde bir diğer alan da natürel tüp bebektir. Daha kolay, daha ucuzdur. Tedavideki prensip, kendiliğinden gelişen yumurtanın alınarak mikroenjeksiyon işlemiyle fertilize edilmesidir. Bu şekilde oluşan ‘kaliteli ve tek embriyo dünyada kabul gören yeni yaklaşımla uyumlu olarak transfer edilmekte ve daha iyi gebelik oranlarına ulaşılabilmektedir.

tüp bebek3 Tüp Bebek Dönemi

Tüp bebek tedavisi nasıl olur ?

Tedavi başlama süreci nasıldır ?

Alınacak olgular, âdetinin üçüncü gününde yumurtalık kapasitesi ultrasonografi ve hormon parametreleri ile belirlenir. Gelişen bir follikül (ultrasonografide izlenen ve içinde oosit ihtiva eden yapı) gözlenir ise,13-14mm ye kadar yalnızca ultrasonografik olarak takip edilir.

Ultrasonografi follikül takibine âdetin 7. gününden itibaren başlanır. İdeal olan yumurta büyüklüğünün 16,5 mm’yi geçmesi LH pikini belirleyerek pikten yaklaşık 24 saat sonra yumurta toplama işlemi yaparak, olgunluğunu tamamlamış oositin elde edilmesidir. Bu aşamadan sonra klasik süreç başlamaktadır. Elde edilen oositin olgunluğunu değerlendirildikten sonra mikroenjeksiyon yapılır. 16 – 18 saat sonra döllenme olup olmadığı belirlenir.

Döllenme gerçekleştikten sonra embriyo gelişim takibi yapılarak, gelişen embriyo rahim içine transfer edilir. Transferden 12 gün sonrada kandaki beta HCG değeri ile gebeliğin var olup olmadığı belirlenir. Yumurtalık kapasitesi azalmış olgularda bu yöntem uygulanarak gebelik şansı arttırılabilir. Bütün olarak bakıldığında, bu yöntemle fiziksel stres, duygusal sıkıntı ve finansal maliyet çok azalmaktadır.

Bayanlara yönelik bir önceki 2014 YAZINDA MAKYAJ TRENDLERİ başlıklı yazıda "2014 makyaj trendleri, 2014 yazında makyaj trendleri ve makyaj" hakkında bilgiler verilmektedir.

Arananlartüp bebek dönemleri,tüp bebek tedavisine başlamadan süreç,www evhanimlarina com/ev-hanimlarina/ev-hanimları bakurdan nasıl emekli olunur

Etiketler: / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ