06 Mayıs 2014

Tüp Bebek Tedavisi Kimlere Uygulanır

Tüp Bebek Tedavisi Kimlere Uygulanır

, kadın üreme hücresi yumurta ile erkek üreme hücresi spermin vücut dışında, laboratuvar ortamında bir araya getirilip döllenmenin yapılması işlemidir. Bu şekilde döllenen yumurtalar bölünüp çoğalarak embriyo adı verilen ilk aşama annenin rahmine yerleştirilir. Bu aşamadan sonraki gebelik sürecinin normal gebelik sürecinden farkı yoktur.

Tüp bebek uygulamasının gerekli olduğu durumları şu şekilde özetleyebiliriz.

  • Halk arasında yumurtalık kanalları denilen fallop tüplerinin tıkalı olması durumunda tüp bebek tedavisi uygulanmalıdır.
  • Kadın üreme organının çevresinde, yumurtaların fallop tüpleri tarafından yakalanmasını önleyecek yapışıklıkların olması halinde
  • Kadında endometriozis hastalığı varsa erkekte hiç sperm hücresi bulunmadığı durumda
  • İzah edilemeyen infertilite yani kısırlık varsa
  • İleri kadın yaşı durumunda tüp bebek düşünülmelidir.

İlerleyen yaşla birlikte kadında doğurganlık da azalmaya başlar, 35 yaşından sonra bu hız iyice artar. Özellikle 38 yaş ve üzerinde olup bebek sahibi olmak isteyenler vakit kaybeden tüp bebek merkezlerine başvurmalıdır. Tüp bebek tedavisinde başarı , tedavi bitiminden 9 ay sonra bebeğinizi evinize götürmektir.

Tüp bebek tedavisinin süresi, doktorun çift için uygun gördüğü protokole göre değişiklik göstermektedir. Genelde tedavi süreci 15- 25 gün arasındadır. Yumurtalar toplandıktan sonra ve embriyo transferi yapıldıktan sonra 3-4 saat hastanede dinlenmek yeterli olacaktır. Yumurta toplama işlemi sanılanın aksine çoğu hasta için rahatlıkla yürütülür, sakinleştirici , ağrı kesici ilaçlar verilir veya hasta uyutulur.

Bayanlara yönelik bir önceki 2014 YAZINDA MAKYAJ TRENDLERİ başlıklı yazıda "2014 makyaj trendleri, 2014 yazında makyaj trendleri ve makyaj" hakkında bilgiler verilmektedir.

Arananlartrkiye gzeli,boa kadn,bugn ikizler burcu,ikizler kadn,kainat gzeli,kolay oda dantel takımları örnekleri,pike takmlar rnekleri

Etiketler: / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ