26 Haziran 2014

Tüp Bebek Tedavisinde Kullanılan İlaçlar

tedavisi, doğal yöntemlerle çocuk sahibi olamayan çiftlerin, çok sık başvurduğu yöntemlerden biri haline gelmiş olup, bu yöntem dâhilinde, birçok çift, çocuk hayallerini gerçekleştirebilmektedir.

tüp bebek5 Tüp Bebek Tedavisinde Kullanılan İlaçlar

Tüp bebek tedavisinde kullanılan ilaçlar neledir ?

Temelinde, kadından alınan yumurta hücresinin, erkekten alınacak sperm örnekleriyle, laboratuvar ortamında, ya da doğrudan anne rahminde döllenmesinin sağlanmasıyla gerçekleştirilen, tüp bebek tedavi süreçlerinde, etkinliği artırmak ve sürecin başarılı olmasını sağlamak amacıyla, bazı ilaçlar kullanılmaktadır.

Tüp bebek tedavisinde kullanılan ilaçlar ın nitelikleri nelerdir ?

Tüp bebek tedavisinde kullanılmakta olan ilaçlar, kloro topin adı verilen ve tıpkı beyin tarafından salgılanan hormonlar gibi çalışan nitelikte olan ilaçlardır. Bu ilaçlar, yumurtalıkları uyararak, folikül üretimini artırmakta ve bu sayede, hamileliğin oluşması için, gereken yumurta sayısının artışını sağlamaktadır. Bu amaçla kullanılmakta olan kloro topin türleri, genel olarak, rahme enjeksiyon yoluyla kullanılmaktadır.

Tüp bebek tedavisi için kullanılan ilaçlardan bir diğeri de, beyin tarafından salgılanan ve tüp bebek sürecine olumsuz etki sağlaması muhtemel olan hormonların, etkisini kontrol altına alan hipofiz bezi adonisleri olmaktadır. Bu ilaç türleri ile beynin salgıladığı hormonların, tüp bebek tedavisini uygulayanlar tarafından, kontrol altına alınması sağlanmaktadır.

Tüp bebek tedavisinde, ilaçların kullanımı, tedavi süreci öncesinde uygulanmakta ve böylece, süreç başlamadan önce, anne adayı, sürece hazır hale getirilmiş olmaktadır.

tüp bebek tedavisi Tüp Bebek Tedavisinde Kullanılan İlaçlar

Tüp bebek tedavisi süreci nasıl ?

Bayanlara yönelik bir önceki Ağrısız Doğum başlıklı yazıda "Ağrısız Doğum, ağrısız doğum için neler yapılmalı ve ağrısız doğum tedavileri" hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ