26 Haziran 2014

Tüp Bebek Tedavisinden Vazgeçmeyi Gerektiren Durumlar

tedavisi, birçok ve erkek için, çocuk sahibi olma şansı sağlarken, bazı durumlarda, bu süreç, başarısızlıkla sonuçlanmaktadır. Başarısız denemelerin ardından, tüp bebek tedavilerinde, belli aralıklarla, yeniden deneme yapılması mümkünken; bazen de çiftlerin tüp bebek tedavisinden vazgeçmesi gereken durumlar ortaya çıkabilmektedir.

hamilelik1 Tüp Bebek Tedavisinden Vazgeçmeyi Gerektiren Durumlar

Tüp bebekte sakıncalı durumlar nelerdir ?

Bir kadında, yaşın 45 üzerinde olması ve beraberinde 3 kez başarısız tüp bebek denemesi gerçekleşmesi halinde, tüp bebek uygulamasının yeterli olmadığı ve vazgeçilmesi gerektiği durumu söz konusu olmaktadır. Bunun yanı sıra, tüp bebek tedavisinin başarısını arttırmak amacıyla, verilen yüksek doz ilaçlara rağmen döllenmenin gerçekleşmemesi ve embriyo oluşamaması da, tedaviyi bırakmak için, diğer bir etkeni oluşturmaktadır. Tüp bebek tedavisinin maddi açıdan çok külfetli bir tedavi olduğu göz önüne alındığında, belirtilen şartların ortaya çıkışı dâhilinde, yeniden deneme yapmanın getireceği maddi yükün de, göz ardı edilmemesi gerekmektedir.

hamile1 Tüp Bebek Tedavisinden Vazgeçmeyi Gerektiren Durumlar

Tüp bebek tedavisi

Bayanlara yönelik bir önceki Ağrısız Doğum başlıklı yazıda "Ağrısız , ağrısız için neler yapılmalı ve ağrısız tedavileri" hakkında bilgiler verilmektedir.

Arananlargerekirse kardeşlerinden vazgeççen durumu

Etiketler: / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ