07 Nisan 2014

Ünlü Modacılar ve Hayatları

Ünlü Modacılar ve Hayatları

Moda.. Pek havalı, pek ilgi çekici bir kelime. Güzel bayanlar, şık ve pahalı kıyafetler… Tanımına baktığımızda içinde gerçekten bu kadar fazla terimi bulundurur mu ?

elie tahari Ünlü Modacılar ve Hayatları

tasarımlı şık bir elbise

 

Günümüzde aslında çoğu kişi bu işlerle uğraşıyor. Kimi bir blog sahibi her gün ne giydiğini yazıyor, kimi ise değişik tişörtler tasarlayarak bazı küçük butiklerde bunları satıyor, kazanç sağlamaya çalışıyor.  Özellikle de bazı var ki dünyaya mal olmuşlar. Bu yazı dizimizde sizlere bazı önemli modacıların hayatlarını paylaşmak istedik. Modacı olmak isteyen genç modacılara ilham verici bir yazı olması dileğiyle. Keyifli okumalar !

Valentio Garavani. Hikayesi 1930 yıllarında İtalya’da başladı. Daha küçük yaşta hayallerinin peşinden koşmaya başladı. 17 yaşında moda eğitimi almak için Paris’e taşındı. Orta gelirli bir aileye sahip olmalarına rağmen modayı oldukça yakından takip eden bir aileydi. Çünkü onlara göre insan kendine olan saygısından dolayı şık ve güzel giyinmeliydi. Ailesi tıp eğitimi almasını istedik fakat Valentino, kendi hayallerinden peşinden koştu ve daha sonra ise moda dünyasında dev bir isim haline geldi. 72 yaşında olmasına rağmen enerjisinden hiçbirşey kaybetmemiştir.

valentino Ünlü Modacılar ve Hayatları

Ünlü modacı Valentino

Elie Tahari

İran asıllı Yahudi bir ailenin büyük oğlu. Anne ve babasının ayrılmasının ardından yetimhanede büyüyen bir çocuktu. İsrail’de hava kuvvetleri okulunda okurken, bu işin kendisine göre olmadığını farkediyor ve hayallerini gerçekleştirmek için Amerika’ya gidiyor. Amerika’da gündüzleri elektrik teknisyeni olarak çalışıyordu. Bir süre sonra ise ünlülerin yeri Greenwich’ de bir butikte tezgahtar olarak çalıştı. Hayal ettiği elbiseleri çizmeye başlayınca, moda dünyasının kapıları açılmaya başladı ve şuan özgüven sahibi, güçlü kadın ve erkekler için en güzel kıyafetlerini tasarlıyor.

 ’in : YSL

2008 yılında kaybettiğimiz çok değerli bir modacı. Hayallerinin peşinden gitti ve moda dünyasına yenilikleriyle hafızalara kazındı. Metropolitan Müzesin’de ilk defileyi gerçekleştirdi. Kadınlara ilk kez smokin giydiren, ilk kez siyah mankenleri podyuma çıkaran bir isim. YSL’nin hayatını daha detaylı bir şekilde bilmek isterseniz “Yves Saint Laurent” filmini izleyebilirsiniz.

Hayallerinizin peşinden gitmeniz dileğiyle…

 

Bayanlara yönelik bir önceki En İyi 10 Kadın Parfümü başlıklı yazıda "en iyi 10 kadın parfümü, en iyi hediye kadın parfümü ve en iyi kadın parfümleri" hakkında bilgiler verilmektedir.

Arananlarmodac,ünlü modacılar,ünlü modacıların hayatları,ünlü modacıların hayat hikayeleri,ünlü modacılar ve hayatları,modacıların hayat hikayeleri,modacılar,modacılar ve hayatları,ünlü modacıların hayatı,unlu modacilar var hayat hikayeleri

Etiketler: / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ