10 Mayıs 2014

Ya Evren Beni Anlamıyor, Ya Ben Anlatamıyorum

Ya Evren Beni Anlamıyor, Ya Ben Anlatamıyorum

Herkesin dilinde son günlerde. Evrene olumlu mesajlar yolla, pozitif düşün, isteklerini söyle, hemen her şey istediğin gibi olsun.

Hatta daha da ileri gidenler var. Doğrudan meleklerle iletişime geçip, isteklerimizi meleklere iletmemizin yeterli olduğunu söylüyorlar. İsteğimizi söyleyeceğiz ve bekleyeceğiz. Melekler bizim yerimize gerekli tüm girişimlerde bulunup, sorunu çözüp isteğimizi yerine getirecekler.

Sanırsın ki herkesin eline birer sihirli lamba vermişler. Herkes istediğine, istediği zaman kavuşacak. Dert yok, tasa yok, uğraşmaya, didinmeye, çalışmaya hiç gerek yok her şey bir anda güllük gülistanlık olacak.

Borcunuz mu var? Hemen ihtiyacınız olan miktarı içinizden geçirin, ödeme gününüz gelene kadar paranız hazır. Artık piyangodan para mı çıkar, hiç bilmediğiniz birinden miras mı kalır, birileri size bağış mı yapar orasını dert etmeyin.

Zayıflamak mı istiyorsunuz? Diyetti, spordu öyle lüzumsuz şeylerle uğraşmanıza hiç gerek yok. Olmak istediğiniz kiloyu söyleyin, yemeye içmeye devam edin, bekleyin. Sihirli değnek değecek ya, yaza kadar incecik olursunuz artık. Yaşasın! Bu sene plajlarda bikiniyle boy gösterecek olan sizsiniz elbette.

İş mi arıyorsunuz? Çalışmak istediğiniz pozisyonu ve maaşı belirleyin, gerisi çorap söküğü gibi gelecek. Zaten ortalık sizi işe almak isteyenlerle dolu. İş yerlerine CV bırakmanıza, sınavlara girmenize, araştırma yapmanıza gerek yok. İşiniz hazır, hemen gidip başlayabilirsiniz.

Evlenecek uygun bir eş bulamıyor musunuz? Sakin kafayla oturup pozitif, pozitif bir düşünün önce. Boyu posu, işi gücü, huyu suyu, katı yatı, aylık geliri nasıl olsun bir karar verin. Sabah kapıyı açtığınızda karşınızda elinde yüzükle sizi beklerken bulacaksınız.

Eşiniz size şiddet uyguluyor, bir de üstüne aldatıyor mu? Bunca sene boşuna çekmişsiniz vallahi. Hemen ilişkinizin nasıl olmasını, eşinizde değişmesi gereken özellikleri belirleyip akşamı beklemeye başlıyorsunuz. Eşiniz elinde çiçeklerle gelip dudağınıza ateşli bir öpücük konduruveriyor. Her akşam, daha kapıdan girerken ne pişirdin diyen adam bir de üstüne sizi o akşam yemeğe çıkarıyor.

Ne kadar kolay, ne kadar güzel bir hayat.!

Evet. Pozitif düşünmek hepimiz için çok iyi bir özellik. En çaresiz zamanlarımızda bile ümidi kesmemek gerek. En sevdiğim sözdür ”Gün doğmadan, neler doğar…”

Fakat hayat her zaman isteklerimiz doğrultusunda şekillenmiyor. Bir şeyleri elde etmek için önce biz elimizden geleni yapmalı, çalışıp çabalamalıyız.

Tabi ki dua edip, isteklerimizi Allah’tan dileyeceğiz.

Ama öncesinde kazıklarımız gayet sağlam olmalı. Eşeklerimizi sağlam kazıklara bağlayıp, sonrasında Allah’a bırakmalıyız.

 

 

Bayanlara yönelik bir önceki Açlık Hissini Nasıl Bastırırız? başlıklı yazıda "açlığı bastırma taktikleri, açlık bastırmak ve açlık hissi" hakkında bilgiler verilmektedir.

ArananlarYA BEN ANLATAMIYORUM,evrene olumlam

Etiketler: /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ