08 Mayıs 2014

Yaş Maya Mucizesi

Yaş Maya Mucizesi

Türkiye’de daha çok hamur işlerinde kullanılan mayanın sınırsız faydaları olduğunu biliyor muydunuz? Başka ülkelerde gıda takviyesi olarak kullanılmasının yanı sıra salatalarda veya ilaç olarak tablet şeklinde de tüketilen mucizeyi nimet mayadan bahsedeceğim sizlere.

Yapılan araştırmalara göre insan genlerine çok benzeyen mayanın, içeriğindeki B vitaminleri, protein, demir, fosfor ve çinko sayesinde birçok şeye faydası bulunmaktadır.

 Mayanın Faydaları

 • Bağışıklığı güçlendirip hastalıklara karşı koruyor,
 • Strese, unutkanlığa ve yorgunluğa iyi geliyor,
 • Karaciğeri toksinlerden arındırıyor,
 • Saçların sağlıklı uzamasına yardımcı oluyor, saç dökülmelerini önlüyor,
 • Kan şekerini düzenliyor,
 • Hazmı kolaylaştırıyor,
 • Cilt problemlerine iyi geliyor.

Mayanın Cilde Faydaları:

 • Cildin canlı ve pürüzsüz görünmesini sağlıyor,
 • Cildi nemlendirerek koruyor,
 • Hücreleri yenileyerek yaşlanmayı geciktiriyor,
 • Cildin yağ dengesini ayarlıyor,
 • Ciltteki akne ve sivilcelere iyi geliyor,
 • Ciltteki yara ve çatlaklara iyi geliyor

 

maya maskesi 3 Yaş Maya Mucizesi

Mayanın faydaları nelerdir ?

Her yaştan herkesin tüketmesi gereken mayanın saymakla bitmeyen ne çok şeye faydası varmış meğer. hakkında bu kadar şey söyledikten sonra, mayalı cilt maskesinin tarifini vermemek olmaz.

Özellikle döneminde genç kızların ve delikanlıların en büyük sıkıntılarından birisi olan sivilcelerden kurtulmanın doğal ve ucuz yolu olan, aynı zamanda cildi gençleştiren ve kadife gibi görünmesini sağlayan yaş maya maskesini şöyle yapıyoruz:

Önce birkaç damla limon ve biraz su ile ıslatılmış pamuk yardımıyla yüzümüzü silerek temizliyoruz. Limon maskenin cilde daha iyi tutunmasını sağlıyor.

Yaş mayamızı biraz su ile karıştırıp eriterek koyu bir krem kıvamına getiriyoruz. Kremi parmaklarımızla tüm yüzümüze sürüyoruz. Bu keremi göz altları, göz kapakları, boyun ve hatta dekolte bölgenizde de uygulayabilirsiniz. Daha sonra evimizde bulunan bir tülbent ile yüzümüzü kapatıyoruz. Akabinde sıcak suya batırılmış bir havluyu da yüzümüze örtüyoruz. Havlu ve tülbendin ortaları delik olursa rahat nefes alabiliriz. Havlu soğudukça tekrar sıcak suya batırarak yüzümüze örtüyoruz. Bu işlemi birkaç defa yaparak, toplamda 20 dakika bekledikten sonra yüzümüzü yıkıyoruz.  Ardından bir buz kalıbı ile yüzümüzde dairesel hareketler yaparak cildimizi şokluyoruz.

İlk uygulamadan sonra bile cildinizdeki farkı göreceğinizden eminim.

 Bu arada, cildinde farklı rahatsızlıklar olan ve ya ilaç kullananlar denemeden önce doktoruna danışırsa daha iyi olur. Hassas ve alerjik yapıda olanlar ise yüzünde denemeden önce bileklerinin iç kısmında denerse test etmiş olacaktır. Aynı zamanda yüzü kıllanmaya müsait olanlar da kullanmamalıdır. Çünkü içinde maya olan her kılınmayı arttır.

 

 

Bayanlara yönelik bir önceki 2014 YAZINDA MAKYAJ TRENDLERİ başlıklı yazıda "2014 makyaj trendleri, 2014 yazında makyaj trendleri ve makyaj" hakkında bilgiler verilmektedir.

Arananlarcatlaklara maya maskesi,çatlaklar için maya maskesi,maya mucizesi,maya çatlaklara iyi gelirmi,yaş maya unutkanlık yaparmı,yaş maya doğum çatlaklara iyi gelir,ya mayann cilde faydalar,çatlaklar,yaş maya mucizesi,maya sivilcelere iyi gelirmi

Etiketler: / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ