08 Şubat 2014

Yaş Üzümün Faydaları

Sevgili okuyucularımız, üzümün neler iҫin faydalı olabileceğini düşündünüz mü hiҫ? Ҫoğu insanlar, üzümü sadece kendisinden meyve suyu ve başka iҫkiler yapılan lezzetli meyve olarak görürler. Ama aslında üzüm, sağlıklı hayatın gerҫek anlamda bir kaynağıdır.
Üzümün faydaları nelerdir?
Üzümün ne kadar faydalı meyve olduğunu iҫindeki düzüm: B vitamini, C vitamini, kalsiyum, bal, demir, magnezyum, fosfor, glikoz ve fruktoz’dan anlayabilirsiniz.
Meyvenin icindeki B vitamini insan saҫlarının, vücut derisinin ve tırnaklarının daha iyi ve parlak olmasına yardım ediyor, uykuyu, sinir sistemini ve insan hafızasını iyi yönde etkiliyor.
C vitamini ise insanın bağışıklık sistemini iyileştirerek, insanı bakteri, virüslerden ve ҫeşitli hastalıklardan koruyor.
İnsanların ҫoğu, ҫubuklarının olmasi sebebiyle kuru üzümü sevmezler, ama, üzümün faydalarının 90%i üzümün kabuğunda ve ҫubuğundadır. O yuzden aslında üzümü ҫubuğu ile beraber yemek ҫok daha faydalıdır.
Satın alırken üzümün taze ve ezilmemiş olmasına dikkat edin. Üzümleri yıkanmamiş şekilde bir kağıda veya mendile dolayarak bir poşete koymak ve buzdolabında tutmak iyi olur. Yemeden önce yıkamayı unutmayın. Üzümden meyve suyu yaparak iҫmek de insana ҫok iyi gelir.

uzumun faydalari say say bitmiyor 3441055 7690 o 300x300 Yaş Üzümün Faydaları

Bayanlara yönelik bir önceki Sağlıklı Yaşamanın Sırları başlıklı yazıda "doğal beslenme, doğal gıda ve organik gıda" hakkında bilgiler verilmektedir.

Arananlaryaş üzümün faydaları,yaş üzümün faydaları nelerdir,yaş üzüm faydaları,yasüzümünfaydaları,yas üzümun fay,yas uzumun fadalari,ev hanımlarına kolaylıl aylık dengeli beslenme menüleri,yaş üzümün faydası,dengeli ve dzenli beslenme premiti,ya zmn faydalar

Etiketler: / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ