11 Ocak 2014

Yatak Odası Nasıl Olmalı Diyorsanız Bu Konuyu Okuyun

YATAK ODASI DEKORASYONU İÇİN ÖNERİLERharlem yatak odasi takimi b 300x168 Yatak Odası Nasıl Olmalı Diyorsanız Bu Konuyu Okuyun

1. Sağlıklı ve kesintisiz bir uyku için öncelikle ergonomik bir yatağa ihtiyaç vardır.

2. Güneş ışığını yeterli miktarda alabilen bir odanın yatak odası olarak seçilmesi temel kurallardan biridir.

3. Yatak odasındaki mobilyaların takım olması çok mühim değil siz kendiniz uygun kombinasyonlarla birbirini tamamlayabilirsiniz.

4. Komidinler geniş bir yatağın yanında genellikle kaybolurlar. Bunun yerine, yatağınızın bir yanına şifonyer diğer yanına da antika bir sehpa koyarak özel bir düzenleme yapabilirsiniz.

5. Yatak odanızda geniş bir alana sahipseniz, abartılı görünümünü yumuşatmak için çok sayıda alternatif denemek şansınız da var demektir. Örneğin pencere ya da uygun bir duvar kenarına koyacağınız küçük bir fiskos masası ve koltuklarla okuma köşesi oluşturabilirsiniz.

6. İşlevsel mobilyalarla yatak odalarını çok yönlü mekanlar haline getirmek de mümkün. Örneğin, küçük bir yazı masasını da yatak odanıza taşıyabilirsiniz.

7. Yatak odanızda kitaplık ve televizyon için elverişli bir mobilya düşünüyorsanız, açık raf sistemi sizin için ideal olacaktır.

8. Görsel yorgunluk yaratan, keskin gölge ve kontrastlara engel olmak için yatak odasının dekorasyonunda sıcak renkler kullanmak gerekir. Eğer mobilyalarda koyu renk bir ahşap kullanılmış ise, toprak tonlarıyla dengeleyerek mekanı rahatlatabilirsiniz.

9. Yatak odasının duvarlarında ve tavanda ses yalıtımını gerçekleştiren malzemelerden yararlanabilirsiniz.

10. Yatak odanız küçük ve dar bir kullanım alanına sahip ise, sürgü kapaklı dolap sistemleri idealdir.

11. Mekanı genişletmek için dolap kapaklarında ya da duvarlarda ayna kullanabilirsiniz.

12. Yerden aydınlatma her zaman için idealdir. Ancak tepeden aydınlatma konusunda ısrarlıysanız, ışığın homojen bir biçimde tüm mekana yayılmasını sağlamalısınız.

origami damask yatak odasi 300x224 Yatak Odası Nasıl Olmalı Diyorsanız Bu Konuyu Okuyun

Bayanlara yönelik bir önceki Küçük Evlere Ferah ve Rahat Görüntü Verme Yolları başlıklı yazıda "Ev dekorasyon, ev modelleri ve küçük ev dekorları" hakkında bilgiler verilmektedir.

Arananlaryatak odası dekorasyonu nasıl olmalı,harlem_yatak_odası_takımı_b jpg,yatak odası danteli kaç parçadan oluşur,YATAK ODASI ÖRGÜ DANTEL KAÇ PARÇADAN OLUŞUR,yatak odası kaç parçadan oluşur,yatak odasi dantel kac parcadan olusur,sağlıklı yatak odası nasıl olmalı,sağlıklı bir konutta yatak odası nasıl olmalı,kullanışlı mutfak dolap kulpları,yatakodasi danteli kac parca olmali

Etiketler: / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ