04 Nisan 2013

Yeni Evlenenler Mutlaka Okumalı !

yeni evliler mutlaka okumali Yeni Evlenenler Mutlaka Okumalı !Yeni evlenenler için artık yepyeni bir hayat başlamıştır.Bir ömrü beraber yürüme isteğiyle birleşen kalpler kıpır kıpır, evliliğin verdiği sorumluluk ta bir o kadar ağır yeni evli gençler için.

Peki yeni çiftler bu uzun yola sağlıklı bir başlangıç yapabilmek için nelere dikkat etmeliler?

 

İşte evliliğinizin başında sorun yaratabilecek hususlar:

Para:

Düğün yeni yapılmıştır.Takılar, biriken paralar  ve bu birikimle alınmak istenen ev ya da araba hayali.Kötü şeyle değil aslında.Ancak böyle bir planınız var ise paranızı değerlendirme konusunda düşüncelerinizi hiç çekinmeden paylaşın.Aklınızda soru işaretlerini giderip, ortak makul bir karar almaya çalışın.

Arkadaş Çevresi:

Yeni evlenen çiftler genelde eski arkadaşlarını ikinci plana atar.Ancak doğru olan arkadaş çevrenizi makul seviyede hayatınızda tutmaya devam etmektir.Arkadaşlarınızın sizden uzaklaşmaması adına hep beraber vakit geçirebileceğiniz sosyal ortamlar oluşturun.

Kilo Sorunları:

Kilo alma problemi de yeni evlilerin yaşadığı sorunlardan biridir.Özellikle bayanların evliliğin heme sonrasında aldığı kilolar görsel açıdan erkeğe itici gelebilir.Bu noktada yapılması gereken her ne kadar cicim ayları da olsa yediklerinize dikkat etmek, ve egzersizi bırakmamak.

Aile İlişkileri:

Evli çiftlerin hemen hemen yarıya yakını aileleriyle ilgili sorunlar yaşıyor.Evliliğin ilk zamanları ise ailesel sorunların adeta doruk noktası.Bu noktada yapmanız gereken ilk husus sınırlarınız iyi çizmek ve evliliğiniz ile ilgili sırları ailenizle paylaşmamak.Bu aşamada ailesinden ötürü eşinizi suçlamak ise yapabileceğiniz en büyük hatlardan biri.Kendinize ati zamanı iyi belirleyin.Tatil programınızı önceden yapıp duyurun.Sevmeseniz de eşinizin ailesine mutlaka saygı gösterin.

Tartışma:

Evlendikten sonra eşinizin bilmediğiniz yönlerini fark etmeniz oldukça olası.Bazıları ise sinirlerinizi bozacak cinsten.Ancak sakın bu durumların evliliğinizin zedelemesine müdahale etmeyin.Tartışın, ancak sınırları aşmayın. Sinirlendiğinizi anladığınız an tartışmayı bırakıp hava alın.Hiç bir zaman dayatmacı olmayın.

Bebek Sahibi Olma:

Bebek sahibi olmak konusunda aceleci davranmayın.Eşinizi bebek istiyorum dayatmasına maruz bırakmayın.Ayrıca evliliğin ilk yılları bebek için erken olablir.Biraz birlikteliğinizin keyfini çıkarın.

Bayanlara yönelik bir önceki İdeal Eş Nasıl Olmalı? başlıklı yazıda "ideal eş, ideal eş nasıl olur ve idealinizdeki eş adayı nasıl olmalı" hakkında bilgiler verilmektedir.

Arananlaryeni evliler,yeni evlenenler,yeni evlenenlerin kavgalari,yeni evlenenlerin sorunları,yeni evlilerin yaşadığı sorunlar,yeni evli,yeni evlilerin aile büyükleri sorunları,yeni evlenen çiftlerde tartışma,yeni evleneceklere neler aranmalı,EVLENENLERIN YORUMLARI

Etiketler: / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ